• Aktualizácia údajov
    Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Krása slova - obvodné kolo

Do galérie Krása slova - obvodné kolo boli pridané fotografie.

• Krása slova – obvodné kolo

Dňa 20. 2. 2019 sa v KaSS  v Turzovke uskutočnilo obvodné kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Krása slova. Našu školu reprezentovalo 6 žiačok.  Všetky boli   úspešné  a podarilo sa im vo svojich kategóriách obsadiť vynikajúce  miesta.

Umiestnenie:

I. kategória- próza: 2. miesto: Magdaléna Frollová,

II. kategória – próza: 2. miesto: Júlia Pavlišinová,

III. kategória - próza:  1. miesto: Sabina Stuchliková,

I. kategória – poézia: 1. miesto: Júlia Maďariová,

II. kategória – poézia: 1. miesto: Valéria Vlčková,

III. kategória - poézia: 2. miesto: Kamila Kobolková

Všetky žiačky si týmto umiestnením zabezpečili priamy postup na okresné kolo v Čadci.

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

• Valentínske srdiečko

Sviatok sv. Valentína si pripomenuli aj deti v školskom klube. Pre svojich najmilších si vyrobili pozdravy - valentínky a drobné darčeky.

V tento deň navštívili deti CVČ, kde si vyrobili valentínske srdiečko podľa vlastnej fantázie. Tým sa zapojili do súťaže "O najkrajšie valentínske srdiečko". Niektoré z detí súťažili aj so srdiečkami, ktoré vyrábali v ŠKD. Vyhodnotených bolo šesť najkrajších, pričom traja z víťazov boli deti z ŠKD: Martin Veselka z 1.C, Magdaléna Frollová z 3.A a Matúš Čvapek zo 4.C. Všetky deti si odniesli za účasť v súťaži malú pozornosť i sladkú odmenu.

• Nové číslo Čítania pod lavicou
  • 7. 2. 2019

Aktualizovali sme modul

• Vážení rodičia - vodiči

Žiadame Vás, aby ste nevchádzali autami do školského areálu, vrátane okolia školskej jedálne a družiny. Svojím konaním ohrozujete zdravie a bezpečnosť detí, ktoré sa stravujú v školskej jedálni,  alebo navštevujú ŠKD. Činnosť ŠKD je najmä o pohybových aktivitách a rekreačnej činnosti vonku, prechádzajúce, či parkujúce autá im túto činnosť značne komplikujú.

Zdravie a bezpečnosť detí je určite prioritou všetkých – rodičov, školy i ostatnej verejnosti.

Ďakujeme za pochopenie

V základnej škole úspešne

• Podpora duálneho vzdelávania
  • Projekt The Slovak and Czech
  • Aby sme nezabúdali...
  • Prázdniny v škol. roku 2018-2019

Jesenné: 31. októbra - 2. novembra 2018, začiatok vyučovania po prázdninách 5. novembra 2018 (pondelok)

Vianočné: 23. decembra 2017 - 7. januára 2019, začiatok vyučovania po prázdninách 8. januára 2019 (utorok)

Polročné: 1. februára 2019, začiatok vyučovania po prázdninách 4. februára 2019 (pondelok)

Jarné: 4. marca 2019 - 8. marca 2019, začiatok vyučovania po prázdninách 11. marca 2019 (pondelok)

Veľkonočné: 18. apríla 2019 - 23. apríla 2019, začiatok vyučovania po prázdninách 24. apríla 2019 (streda)

Letné: 1. júla 2019 - 31. augusta 2019, začiatok vyučovania po prázdninách 2. septembra 2019 (pondelok)

• Tlačová správa
  • Projekt RECYKLOHRY
  • "Poznáváme své okolí" FOND MIKROPROJEKTU
  • Logo ZŠ odborne
  • Stop bariéram

„Nie sme rovnakí, ale sme si rovní“

Právo na vzdelanie by malo byť základným právnym atribútom demokratickej spoločnosti. Vytváranie rovnakých podmienok na vzdelanie sa však niekedy stretáva s problémami, a to napríklad v prípade žiakov chorých a zdravotne oslabených, ktorých vzdelávanie má výrazne individuálny charakter. Základná škola v Turzovke sa však snaží zaraďovať postihnuté deti do bežnej školskej skupiny rovesníkov a posilňovať tak ich sebavedomie, ctižiadostivosť a sociálno-adaptačné schopnosti. Všeobecným cieľom je rešpektovať ľudské práva všetkých žiakov, a teda aj žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. V neposlednej rade sa buduje neskreslený obraz aj pre okolie a spolužiakov. I tieto skutočnosti podmienili ešte v závere školského roka 2010/2011  napísanie rozvojového projektu MŠ SR „Nie sme rovnakí, ale sme si rovní“, ktorý bol základnej škole schválený sumou 2 402 eur. Daná suma sa v prvých mesiacoch školského roka 2011/2012 využila pre žiakov na nákup nastaviteľných lavíc, anatomických kresiel, skriniek a notebookov s USB. Ostáva len dúfať, že tieto predmety reálne pomôžu deťom aktivizovať ich v oblastiach, v ktorých môžu uspieť v rovnakej súťaži so zdravými vrstovníkmi, prípadne znížiť ich informačný deficit.

• Internetová žiacka knižka
    Základná škola vyšla v ústrety rodičom a od októbra 2008 funguje cez školskú webovú stránku Internetová žiacka knižka. Rodičia si cez pridelené prihlasovacie meno a heslo môžu pozrieť známky z jednotlivých predmetov svojich detí.