• Lyžiarsky kurz - 7.ročník

• V piatok, na Hromnice 2. februára, sme so žiakmi 7. ročníka úspešnezakončili tohtoročný lyžiarsky kurz v stredisku SKI Makov. Podmienkyboli v rámci možnosti skvelé, počasie (s výnimkou štvrtkového dažďa sosnehom) nám  prialo, a tak všetkých 29 žiakov - účastníkov kurzu,zvládlo základy lyžovania predpísané osnovami. Všetci nakoniec bezpečnezlyžovali celý svah, naučili sa  nielen základné lyžiarske zručnosti,ale snáď aj získali pozitívny vzťah k tomuto krásnemu zimnému športu.

Mgr. Kamil Kobolka

• Rovesnícke vzdelávanie

• Žiakov 8.a 9.ročníka v dňoch 15. a 16.1.2024 navštívil Radoslav  Záhumenský, študent gymnázia v Turzovke. Ako bývalý žiak našej školy prišiel žiakom  v rámci rovesníckeho vzdelávania spestriť hodinu náboženskej výchovy. Žiakom predstavil zaujímavé  lokality Horných Kysúc, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta  Turzovka. Získané informácie mohli žiaci zaznamenať do pracovného listu a následne diskutovať o zaujímavostiach v oblasti zlepšenia cestovného ruchu . Interaktívny seminár bol obohatený pútavými videonahrávkami a zároveň rôznymi zaujímavosťami. Radko priblížil žiakom regionálnu výchovu formou neformálneho rovesníckeho vzdelávania. Ďakujeme za návštevu ,pekné spracovanie a motiváciu spoznávať  nové príležitosti pre turistiku v okolí.

Mgr. Monika Janíková

• Technická olympiáda

• Aj žiaci našej školy sa zapojili do technickej olympiády.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách.

Kategória 5. -7. ročník :

1. miesto Šimon Belko – 6.B

2. miesto Matej Chnúrik - 6.B

3. miesto Václav Hadraba – 6.B

Kategória 8. – 9. ročník:

1. miesto Oliver Kubačák – 8.A

2. miesto Peter Gajdičiar – 9.B

3.miesto Matúš Szakács – 8.A

Mgr. Alena Malíková

• Výlety počas jarných prázdnin

• Rodičia už ste rozmýšľali ako budete so svojimi deťmi tráviť jarné prázdniny?

Jarné prázdniny predstavujú vhodný čas na relax detí. Spojená škola Juraja Turza, organizačná súčasť CVČ Vám ponúka počas jarných prázdnin dva výlety 20. a 21. 2.2024 - utorok a stredu / viď. príloha/.

Mgr. Anna Veselková

• Vyhodnotenie školského kola Pytagoriády 2023

V dňoch 12.12. - 13.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády , čo je matematická postupová súťaž. Súťažilo sa v šiestich kategóriách od tretieho po ôsmy ročník. Školské kolo spočíva v riešení súboru 15 úloh. Súťažiaci má k dispozícii 60 minút, no ak úlohy vyrieši rýchlejšie, za ušetrený čas získava extra body. Preto musí myslieť nielen logicky, ale aj správne a rýchlo.

Úlohy riešilo spolu 86 žiakov, z toho bolo 21 úspešných riešiteľov.

3. ročník – 7 úspešných riešiteľov:

1. Tobias Žihala 3.A, 2. Lukas Polák 3.B,  3. Juraj Kubica 3.A, 4. Filip Holubčík 3.A, 5. Peter Kováčik 3.A, 6.-7. Adam Bobčík 3.A, Vanesa Fusková 3.A

4. ročník - 7 úspešných riešiteľov:

1. Lukáš Ligač 4.B, 2. Tomáš Belko 4.B, 3. Lucia Ďurechová 4.B, 4. Filip Kulla 4.C, 5.- 6. Filip Gašperák 4.A, Samuel Stuchlík 4.B, 7. Simona Lukáčová 4.A

5. ročník – 2 úspešní riešitelia:

1. Sebastián Špiriak 5.B, 2. Adam Kuboši 5.A

6. ročník- 3 úspešní riešitelia:

1. Sofia Onderová 6.A, 2. Matej Chnúrik 6.B, 3. Václav Hadraba 6.B

7. ročník – neboli úspešní riešitelia

8. ročník – 2 úspešní riešitelia:

1. Mária Ďurechová 8.B, 2. Ella Talová 8.A

Termín okresného kola je 9.4.2024.

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme.

(RNDr. M. Pekárová)