• Môj obľúbený literárny hrdina

• V mesiaci marec prebiehala na našej škole výtvarná súťaž „Môj obľúbený literárny hrdina“. Súťaž bola určená pre žiakov 1. – 4. ročníka a bola rozdelená do dvoch kategórií. Žiaci nám vo svojich prácach predstavili svojich obľúbencov a ponúkli pohľad do svojho tajomného sveta, sveta rozprávok, detských príbehov a ich hrdinov. Expozícia prác bola nainštalovaná v chodbových priestoroch B pavilónu. Všetkých nás vystavené práce očarili. Pristavili sa pri nich takmer všetky detské očká. Potešili i nás, dospelých. Vybrať tie najkrajšie bolo mimoriadne ťažké. Všetky dielka mali svoje čaro, pretože vyjadrovalo to, čo majú deti vo svojom srdiečku hlboko zakorenené.  Pri  hodnotení nám pomohli predovšetkým deti, ktoré v tajnom hlasovaní dali svoj tip na víťaza.

• Planetárium v našej škole

• „ Ľudia majú svoje hviezdy, ale ony neznamenajú pre všetkých to isté. Pre jedných, čo cestujú, sú hviezdy sprievodcami, pre druhých sú iba malými svetielkami.“ A. S. Exupéry

Ako to s našimi hviezdami v skutočnosti vyzerá, nám  priblížili pracovníci Hvezdárne Kysuckého Nového  Mesta. V priestoroch telocvične Základnej školy v Turzovke dňa 30.3. 2022 rozprestreli obrovské planetárium. Žiakom štvrtého a piateho ročníka porozprávali zaujímavosti o hviezdnej oblohe a súhvezdiach, ktoré boli prepojené i s mytológiou. Pomocou 3D efektov vytvorili simuláciu sneženia, či skutočného neba. V ďalšej časti svojej prezentácie  premietli deťom náučnú rozprávku o planéte Saturn. Deti mali úžasný hviezdny zážitok, ktorý bol umocnený na vyučovaní, kde žiaci modelovali slnečnú sústavu, ktorú doplnili i veselou mimozemskou civilizáciou.

Kolektív učiteliek 4. ročníka