• Šiestaci v "Afrike"

• Svoju kreativitu využili žiaci 6. ročníka i na vyučovacích hodinách geografie, počas ktorých vytvárali projekty týkajúce sa prebratého tematického celku s názvom Afrika. Na základe získaných vedomostí, svojej nápaditosti a spolupráci žiaci vytvorili naozaj zaujímavé mapy a 3D mapy súvisiace s jednotlivými oblasťami ako sú vodstvo, podnebie, rastlinstvo a živočíšstvo, hospodárstvo, atď. Posúďte sami, ako sa im to podarilo.

Celú fotogalériu si môžete pozrieť TU.

(Mgr. Katarína Cvinčeková)

• Nezabúdame na vtáčiky v ŠKD

• Deti v školskom klube nezabudli na prikrmovanie vtáčikov ani počas tejto zimy. S pani vychovávateľkami si porozprávali, ktoré vtáčiky u nás zimujú a chodia k nám do kŕmidiel, oboznámili sa s tým, čo vtáčikom môžeme a čo nesmieme do kŕmidiel dávať, vyrobili si i krásných vtáčikov na nástenky a tiež im pripravili  chutné pochúťky zo semienok, ktoré následne zavesili na stromy v areáli školy. Deti priebežne kontrolujú a dopĺňajú prázdne kŕmidlá. Na jar sa nám vtáčiky odmenia za túto pomoc pekným spevom.

Celú fotogalériu si môžete pozrieť TU.

(Mgr. Andrea Dodeková)

• EXPO KARIÉRA 2020

• Dňa 04.februára 2020 sa v priestoroch Domu kultúry v Čadci uskutočnil už 20.ročník burzy práce a informácií pod názvom EXPO KARIÉRA ČADCA.
              Akciu pripravilo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Čadci v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca .Podujatie bolo určené najmä pre žiakov 9. ročníkov základných škôl, ktorí sa rozhodujú pre svoje budúce povolanie, študentov stredných škôl končiacich ročníkov, uchádzačov o zamestnanie za účelom získania informácií o možnostiach ponúkania a vyhľadávania voľných pracovných miest. Deviataci sa mali možnosť dozvedieť viac o štúdiu  na  gymnáziách, ale aj na odborných školách nielen na Slovensku ale aj v Čechách. Veríme, že EXPO KARIÉRA ČADCA   pomohla aj našim deviatakom pri výbere svojho budúceho povolania.

(Mgr. Monika Janíková)