• Strava v mesiaci október

• V októbri sa stravujeme 21 dní. Strava na tento mesiac sa platí v dňoch 1.10 - 4.10 (utorok - piatok) a 7.10 (pondelok) u vedúcej školskej jedálne p.Rudinskej.

Suma:

Deti 1. - 4. ročník = 5 €

Deti 5. - 9. ročník = 5,63 €

Zamestnanci = 18,48 €

Dôchodcovia = 55,23 €

• Adela a Viktor VINCZEOVCI prišli opäť medzi nás

• 26. septembra našu školu už po druhýkrát navštívili Adela a Viktor Vinczeovci. Tento raz nám prišli porozprávať o jednej z najpálčivejších tém dneška, ktorá sa týka každého z nás, o ekológii a ich vzťahu k nej.
              Celé stretnutie bolo vlastne malou diskusiou o veľkom probléme súčasnosti. Dozvedeli sme sa, že Adela a Viktor sa snažia na cestovanie využívať MHD i vlaky, že obmedzujú cestovanie autom na minimum a ak ním cestujú, ponúkajú cestu aj iným, aby bolo auto plno využité, že nakupujú len toľko, koľko naozaj spotrebujú, že sa snažia vyhýbať plastom a mnoho, mnoho iného. Jednoducho, že to s našou planétou myslia naozaj vážne. Potešilo nás, že ani našim žiakom tento problém nie je ľahostajný, zaoberajú sa ním a dokonca sa snažia tiež niečo urobiť.
              Veľmi sa tešíme, že Adela a Viktor k nám opäť prišli aj napriek svojej veľkej pracovnej zaneprázdnenosti, aby prezentovali svoj životný ekoštýl a tým nás inšpirovali, že podobné ekozmeny vo svojom živote  dokážeme i my.
              Na záver stretnutia si našli čas pre každého, aby sa mohol s nimi odfotografovať či prehodiť zopár slov.
              Veľmi si toto všetko vážime a veríme, že sa budeme z ich prítomnosti tešiť opäť niekedy v budúcnosti!
              Adela a Viktor, ďakujeme!

• V záložke Ekoblok pribudla nová aktivita

• Jesenná rovnodennosť, nové číslo Ekobloku a naše logo EKOtímu

• +421 0414352502

• Október v ŠKD - gaštankov zber sa začal