• Anglický jazyk

• 26. september už niekoľko rokov patrí  Európskemu dňu jazykov. Vyhlásený bol  Radou Európy v roku 2001. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. Pri príležitosti tohto dňa sú v Európe usporiadané rôzne podujatia a aktivity.
          Naša škola sa zapojila do tohto európskeho projektu po prvýkrát.Na hodinách angličtiny a nemčiny žiaci prezentovali jednotlivé európske krajiny, ich geografickú a kultúrnu rôznosť. Túto úlohu žiaci poňali veľmi netradične a interaktívne. Niektorí žiaci si vypočuli veselú pieseň o zvieratách a dozvedeli sa, že napriek tomu, že zvieracie zvuky sú všade rovnaké, ich  jazyková podoba je v jednotlivých jazykoch rôzna.
          Iní žiaci prostredníctvom nahrávok odhaľovali európske jazyky, čo bolo mnohokrát veľmi náročné, veď napr. niektoré germánske jazyky znejú takmer rovnako. Nechýbali  ani kvízy odhaľujúce nielen jazykové, ale aj vedomostné znalosti žiakov. Ďalší žiaci vyrobili európske vlajky a papierové tričká s lexikou príslušnej krajiny. Zisťovali podobnosť i rozdielnosť jazykov starého kontinentu a  hľadali paralely v materinskom jazyku. V skupinách uvažovali, prečo je dôležité učiť sa cudzí jazyk a aké výhody im táto znalosť prinesie. Výsledky svojej práce prezentovali na chodbe školy prostredníctvom Stromu Európskeho dňa jazykov.
          Žiakom sa európsky deň veľmi páčil a už teraz sa tešia na ďalší o rok!