• Anglický jazyk

• Školské kolo
            Dňa 14.11.2016 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Zúčastnili sa ho žiaci 7.-9. ročníka, ktorí boli rozdelení do dvoch súťažných kategórií podľa veku. Svoje vedomosti a zručnosti preverovali v písomnom a ústnom prejave.
            V písomnej časti súťažiaci preverovali jazykovú kompetenciu na príslušnej jazykovej úrovni (počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, používanie gramatiky a slovnej zásoby).
            Ústna časť bola rozdelená na dve časti – dialóg (role-play) a opis obrázka. V oboch disciplínach sa hodnotilo splnenie úlohy na základe zadania, komunikatívna zručnosť a plynulosť vyjadrovania, jazyková úroveň (gramatika, syntax) a rozsah a využitie slovnej zásoby.
            A tu sú mená víťazov:
            Kategória 6.-7. ročníkov:
            1. Sučík Andrej, 7.A
            2. Lhoťanová Gabriela, 7.C
            3. Janešíková Lucia, 7.B
            Kategória 8.-9. ročníkov:
            1. Malicherová Natália, 9.A
            2. Bilská Simona, 9.A
            3. Janiš Dávid, 8.A
            Žiaci na prvých troch miestach boli ocenení vecnými cenami. Všetkým odmeneným srdečne blahoželáme a víťazi jednotlivých kategórií Malicherová Natália a Sučík Andrej budú našu školu reprezentovať v obvodnom kole v Čadci.