• Anglický jazyk

• Školské kolo
            „The more you ask,  the more you learn“  alebo „Čím viac sa budeš pýtať, tým viac sa dozvieš...“, toto pravidlo sa nám potvrdilo aj dnes 20. 11. 2018, kedy si žiaci ôsmych a deviatych ročníkov  zmerali svoje sily v školskom kole Olympiády v anglickom jazyku. A to, že sa naši žiaci vo svete raz nestratia sme sa presvedčili aj my, keď vo vedomostnom teste museli dokázať svoje zručnosti z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením.
            Okrem spomínaných zručností museli  v krátkom časovom intervale vymyslieť príbeh, ktorým porotu zaujali a aj pobavili a zároveň museli argumentovať  a presviedčať porotu o svojej pravde.  To, že niektorí naozaj veľmi dobre presviedčali bolo zrejmé aj z veľmi pozitívnej atmosféry, ktorú bolo cítiť hlavne v druhej časti olympiády.  A ako to celé dopadlo?
            1. miesto          Martin Bórik, 9.B
            2. miesto          Andrej Sučík, 9. A
            3. miesto          Gabriela Lhoťanová, 9. C

Okresné kolo

Školský rok po Vianociach pokračuje, žiaci finišujú na polročnom hodnotení, no popritom si niektorí nájdu čas aj na reprezentáciu školy a účasť na vedomostných, či športových súťažiach. V stredu 16. januára 2019 sa v Čadci v priestoroch CVČ konalo Okresné kolo olympiády v  anglickom jazyku, kde našu školu  reprezentoval Martin Bórik, žiak 9.B. Všetci účastníci olympiády boli rozdelení do dvoch vekových kategórií – 1A - mladší po 7. ročník ZŠ (15 žiakov)  a 1B – starší žiaci 8. a 9. ročníka (20 žiakov).  Žiaci najprv absolvovali písomný gramatický test a po ňom mali ešte dve ústne úlohy – príbeh v obrázkoch a dialóg rolí, kde mali pred odbornými komisiami preukázať svoje komunikačné zručnosti, slovnú zásobu, kreativitu a vynachádzavosť v konkrétnej situácii.

Martinovi  sa podarilo zvládnuť všetky časti olympiády úspešne a dokonca siahal aj na najvyššie stupne, veď napokon účastníci od 2. po 5. miesto mali rovnaký počet 54,5 bodu a víťaz iba o 0,5 bodu viac.  Nakoniec bolo z toho nepopulárne 4. miesto. O poradí rozhodol gramatický test  a jeho percentuálna úspešnosť. Napriek tomu môžeme Martinovu účasť na Olympiáde v anglickom jazyku hodnotiť ako veľmi úspešnú a za reprezentáciu našej školy mu patrí srdečné poďakovanie a želanie, aby sa mu aj po opustení našej školy darilo v rozvíjaní svojich vedomostí z angličtiny aspoň tak ako doteraz.