• A ako Antarktída?

• Divadlo v žiline

Nakoniec, nie Červená čiapočka, ale A ako Antarktída ?, bol názov predstavenia v bábkovom divadle, ktorého sa zúčastnili naši prváci 2.6. 2023 . V diaľke, ktorú si len môžeme ťažko predstaviť leží kontinent pod večným  snehom a ľadom, menom Antarktída. Štyri bádateľky nám zaujímavou formou priblížili, kto objavil Antarktídu, čo sa na  kontinente skúma a ako sa vôbec na takom kontinente býva. Zacítili sme vôňu antarktických lievancov  a skúšali sme chytiť polárnu žiaru.  Čo- to sme sa dozvedeli i o tučniakoch kráľovských, či veľrybách. Jedinečný zážitok sme umocnili dobrou náladou a nadšením z nového umeleckého zážitku.

Mgr. G.Hnidková

• Vyhodnotenie súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN 2023

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do obľúbenej matematickej súťaže Matematický klokan, ktorej úlohou je najmä prinášať deťom radosť z myslenia. Zaujímavé a inšpiratívne úlohy riešilo spolu 70 žiakov 1.- 8. ročníka. Všetci boli odmenení diplomom a malým darčekom. Traja najúspešnejší súťažiaci si prevzali diplom úspešného riešiteľa. Na 1. stupni to bol Lukáš Polák z 2.B triedy a na 2. stupni Václav Hadraba a Šimon Belko, žiaci 5.B triedy.

Ďakujeme všetkým žiakom za účasť na tejto súťaži a tešíme sa na ďalší ročník.

RNDr. Magdaléna Pekárová

• DRUHÁCKY VÝLET DO ROZPRÁVKY

• Dňa 31.5.2023 sme sa so žiakmi druhých ročníkov vybrali na koncoročný školský výlet do Žiliny. Najprv naše kroky viedli do Budatínskeho zámku, kde nám pani sprievodkyňa opísala túto vzácnu stredovekú pevnosť. Potom sme sa ocitli v rozprávkovom lese -v Nezbudskej lúčke, v ktorom sa deti zoznámili so všetkými rozprávkovými postavičkami, odviezli sa na kolotočoch, nakúpili suveníry aj občerstvenie. Z výletu si deti odniesli jedinečné a neopakovateľné zážitky, o ktorých budú ešte dlho rozprávať.

Mgr. Antónia Urbánková, Mgr. Andrea Dodeková