• Turzovka na kolesách 2019 – 9. ročník

• Vo štvrtok, dňa 27. 6. 2019, deň pred odovzdávaním vysvedčení, sa v areáli Športu a oddychu v Závodí uskutočnil už 9. ročník podujatia Turzovka na kolesách. Tentoraz to bolo počas pracovného dňa a bez okruhov okolo mesta. Všetci žiaci našej školy mali možnosť prísť a zasúťažiť si v troch disciplínach: jazda zručnosti, jazda zotrvačnosti a jazda rýchlosti. Prvé dve disciplíny boli na bicykloch, jazda rýchlosti na kolieskových korčuliach a len pre žiakov 5. – 9. ročníka. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 99 žiakov. Prví traja víťazi jednotlivých disciplín získali medaile, diplomy a pekné ceny, ktoré venoval neinvestičný fond pre deti Otváraj sa brána. Taktiež dostali všetci účastníci  malú pozornosť v podobe upomienkových predmetov darovaných týmto neinvestičným fondom.

Víťazi disciplín:

1. Marek Gajdičiar 7.C, 4:05
              2. Michal Tomala 8.A, 3:05
              3. Tobias Steiniger 5.B, 1:58

Cenu útechy sme sa rozhodli udeliť za pokus o rekord v jazde zotrvačnosti Dominikovi Michálekovi z 5.B triedy, ktorý bol, bohužiaľ, v čase viac ako 5 minút! diskvalifikovaný pre dotyk nohy so zemou. Za pomoc pri organizácii ďakujem kolegom z druhého stupňa, pánovi učiteľovi Malíkovi, Škorníkovi, Kobolkovi a žiakom 8.C triedy. Budúci ročník bude jubilejný, desiaty. Tešíme sa naň.

Mgr. Branislav Večerík

• ROZLÚČKOVÝ DEŇ V ŠKD

• Zábavný deň si užili deti v školskom klube v stredu 28.6. Najskôr plnili úlohy v telocvični: obratná mačička preliezala tunelom, usilovná lienka liezla po rebrinách, veselý vrabček skákal slalom vo vreci a bystrý motýľ triafal gule do šaša. Po splnení úloh ich čakalo sladké osvieženie-nanuk. Po doplnení tekutín sa deti mohli vyšantiť na kolobežkách, šlapacích autíčkach, zatancovať si na detské disco piesne, alebo sa zahrať rôzne hry. Pred odchodom domov dostali pochvalné listy za prácu, správanie a usilovnosť počas celého roka. Prajeme deťom krásne prázdniny plné zážitkov a príjemných chvíľ. Tešíme sa na ne opäť v septembri. Vychovávateľky ŠKD.