• Náboženská výchova

• Spomienkové podujatie na kňaza a národovca Františka Tagániho
            Jednou zo zabudnutých  postáv našej národnej minulosti je kňaz, národovec a mecén František Tagáni. Pri príležitosti 200.výročia narodenia tohto kňaza a národovca sa 10.11.2016 v Turzovke uskutočnilo spomienkové podujatie. Žiaci 8.ročníka sa zúčastnili na svätej omši vo farskom Kostole Nanebovzatej Panny Márie v Turzovke a pietnej spomienky ,položenia vencov pri pamätnej tabuli na budove fary.
            František Tagáni pôsobil ako kňaz v Turzovke 34 rokov, od roku 1849 do roku 1883 .Zaslúžil sa o výstavbu Kaplnky Najsvätejšieho  Srdca Panny Márie v Hlinenom, o výstavbu dvoch nových škôl v Korni a Turzovke - Kline. Vďaka nemu sa do kostola v Turzovke dostali vzácne maľby Jozefa Božetecha Klemensa. Založil protialkoholický spolok miernosti, Spolok sv. ruženca i čitateľský spolok. Pôsobenie tohto kňaza bolo pre Turzovku plodné a požehnané.
            František Tagáni  bol nielen príkladným kňazom, ale predovšetkým človekom s veľkým srdcom.