• Náboženská výchova

• Školské kolo

Desiaty január sa v našej škole niesol v duchu Božieho slova, posolstva,  ktoré nám ponúka Biblia. V tomto školskom roku si žiaci 5.-9.ročníka preverili  svoje vedomosti a presvedčili sa o tom, že prečítať Bibliu a porozumieť jej odkazu  nie je vôbec jednoduché . Tentoraz spoznali viac  Prvú knihu Kráľov, knihu Rút a evanjelium podľa Matúša.

A tu je výsledok: 1.miesto: Ivana Pavlišinová /8.B/

2.miesto: Júlia Pavlišinová  /6.A/

3.miesto:  Stella Dunajová  /5.C/

Víťazom blahoželáme a želáme veľa úspechov na dekanátnom  kole, ktoré sa uskutoční v marci 2018.

Dekanátne kolo

Vo štvrtok 22.marca 2018 sa konalo dekanátne  kolo Biblickej olympiády v Čadci. Zúčastnili sa ňom trojčlenné družstvá ôsmych  Základných  škôl okresu Čadca. Našu školu reprezentovali: Júlia Pavlišinová 5.A, Ladislav Sivera 9.A a Dominik Andraško 8.B.

Súťaž začala svätou omšou v kaplnke SZŠ sv. Františka z Assisi a pokračovala vedomostnou časťou, ktorá pozostávala zo šiestich súťažných  kôl. Naši žiaci si viedli veľmi dobre .

Umiestnili sa na peknom 2.mieste.