• Telesná a športová výchova

• Po Európskom týždni športu, v ktorom sa aj v našej škole konali rôzne športové aktivity a súťaže, si žiaci školy mohli už po tretí krát opäť zmerať sily v Mikulášskom basketbalovom turnaji. Uskutočnil sa v utorok  3.12.2019 pod patronátom neinvestičného fondu Otváraj sa brána a Basketbalového krúžku, ktorý vedie Mgr. K. Kobolka. Stretli sa v ňom žiaci 8. a 9. ročníka, ktorým prišlo fandiť veľa spolužiakov, čo vytvorilo veľmi peknú „adrenalínovú“ atmosféru.

Všetky zápasy mali veľmi dobrú úroveň a nebola v nich núdza o pekné akcie i množstvo. premenených košov i kuriózne, takmer 10-minútové, hádzanie trestných košov medzi 8.A a 8.C. Postup do finále si vybojovali žiaci 9.A a 8.B. Celkovým víťazom sa napokon stali predsa len o niečo skúsenejší  deviataci(všetci hráči z družstva – tak chlapci ako aj dievčatá navštevujú basketbalový krúžok). Na treťom mieste skončili žiaci 8.A a štvrtá priečka patrí vlaňajším finalistom - žiakom 9.B.

Nakoniec nik neprišiel „skrátka“, veď bolo Mikuláša, a ten, prostredníctvom predsedníčky fondu, Mgr. T. Šupolovej, odmenil športujúcich žiakom balíčkami plnými všakovakých dobrôt. Poďakovanie za vynikajúci priebeh patrí aj telocvikárom – rozhodcom, Mgr. K. Kobolkovi a Mgr. Š. Malíkovi, ako aj fondu Otváraj sa brána, ktorý zastrešil celý turnaj a podporil športovanie našich detí tiež trofejami pre víťazov turnaja.

Celú fotogalériu nájdete TU.