• ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ
        • Hra je radosť, hrou objavujeme svet.
          • Oddelenia, režim a činnosť v ŠKD

• Školský klub detí je súčasťou Spojenej školy Turzovka. ŠKD navštevujú deti 1 - 4 ročníka a sú rozdelené do 5 oddelení podľa tried.

1.oddelenie SOVIČKY - vychovávateľka Anna Mojžiščáková

2.oddelenie LIENKY - vychovávateľka Mgr. Zdena Vašulková

3.oddelenie VČIELKY - vychovávateľka Bc. Monika Perďochová

4.oddelenie MOTÝLIKY - vychovávateľka Mgr. Andrea Dodeková

Všetky deti z ŠKD sa stravujú v školskej jedálni.

• Režim v ŠKD

•  Ranný školský klub detí:
            6:30 – 8:00 hod. - ranné schádzanie sa detí, individuálna činnosť podľa záujmu, odchod do triedy pod dohľadom vychovávateľky

Poobedný školský klub detí:
            11:35 - 12:15 hod. - privádzanie detí z vyučovania, osobná hygiena, obed
            12:15 - 13:15 hod. - oddychová a relaxačná činnosť
            13:15 - 14:00 hod. - rekreačná činnosť
            14:00 - 15:00 hod. - tematická oblasť výchovy (esteticko-výchovná, pracovno-technická, spoločensko-vedná, prírodovedná, telovýchovná, vzdelávacia)
            15:00 - 15:45 hod. - príprava na vyučovanie
            15:45 - 17:00 hod. - oddychová a relaxačná činnosť
          • Činnosť v ŠKD

•  Výchovno-vzdelávacia činnosť v ŠKD je zameraná na uspokojenie záujmov detí v čase mimo vyučovania s  prevahou činností oddychového, rekreačného a záujmového charakteru. Činnosť sa realizuje v triedach, na školskom dvore, v telocvični, v knižnici a mimo budovy, podľa charakteru aktivít.

Činnosť ŠKD sa uskutočňuje podľa výchovného programu a je rozdelená na spoločensko-vednú, prírodovedno-environmentálnu, esteticko-výchovnú, pracovno-technickú, zdravotnú, telovýchovno-športovú oblasť výchovy a prípravu na vyučovanie. Aktivity rozvíjajú kreativitu, zručnosť, nadanie a záujmy detí.