• Aktivity a súťaže

     • Telovýchova a šport

     • Mc Donald´s cup a Jednota cup

      Na prelome mája a júna sa uskutočnili futbalové turnaje žiakov, v ktorých sme dosiahli veľmi pekné úspechy. V turnaji najmladších žiakov Mc Donald´s cup sa naši chlapci  prebojovali až do krajského kola v Martine. Ich cesta za úspechom viedla cez víťazstvo v obvodnom  a okresnom kole, kde  jednoznačne dominovali. Na krajskom kole sa zúčastnili všetci víťazi okresov. V skupine, v ktorej chlapci nastúpili,  podali veľmi dobrý výkon, keď zápasy prehrali alebo remizovali až v posledných sekundách zápasu.

      Podobný úspech zaznamenali aj starší žiaci, ktorí v najviac obsadenom turnaji Jednota cup sa stali víťazmi obvodného kola, kde prehrali len jeden zápas. Naopak v okresnom kole sa rozhodovalo o našom víťazstve až v poslednom zápase, ktoré rozhodlo o našom postupe do regionálneho kola.

      V regionálnom kole chlapci nastúpili proti škole z Kysuckého Nového Mesta, kde sa vytvorili športové triedy a kvalita súpera sa prejavila. Chlapci napriek tomu bojovali a vzorne reprezentovali našu školu.

       

      Deň detí športovo

      Oslava Medzinárodného dňa detí môže mať rôzne podoby. Na Základnej škole v Turzovke sme sa v tomto roku rozhodli počas tohto sviatku oslavovať aktívne. Popri triednych aktivitách si žiaci jednotlivých ročníkov mohli zmerať svoje sily v rôznych kolektívnych športoch. Tie sme vybrali preto, lebo práve v nich sa upevňuje spolupatričnosť medzi žiakmi v najväčšej možnej miere.

      Pre 5. a 6. ročník bola pripravená súťaž vo vybíjanej, siedmaci zápolili v prehadzovanej a najstaršie ročníky si zmerali sily vo volejbale. Spolužiaci vytvorili družstvám zo svojich tried naozaj vynikajúcu atmosféru, ktorá ešte viac motivovala súťažiacich v ich výkonoch.

      Vo vybíjanej sa víťazom stala 6.A, ktorá nezaváhala ani v jednom svojom zápase. Striebornú priečku obsadila 5.A a o bronzový stupienok zviedli neľútostný boj 5.C so 6.C, s úspešnejším koncom pre piatakov.

      Medzi siedmakmi dominovali žiaci 7.A, ktorí ukázali v prehadzovanej najviac majstrovstva. Napínavý duel o druhé miesto zvládla lepšie 7.B a tak tretia pozícia zostala 7.C.

      Volejbalovým miniturnajom športové dopoludnie vyvrcholilo. Družstvá 9.C a 9.A sa rozišli zmierlivo remízou. Céčkari potom nedali šancu spojenému družstvu ôsmakov. Keď sa už zdalo, že víťazstvo si pre seba uchmatnú deviataci z „áčka“, ktorí mali lepší pomer bodov s „céčkarmi“, šport zasa raz ukázal, že niekedy nemá logiku. Trieda 9.A prehrala jeden set s ôsmakmi a obsadila tak celkovo druhé miesto. Tretí, po statočnom boji skončili ôsmaci a víťazmi sa stali žiaci z 9.C.

      Všetkým víťazom gratulujeme, ale oveľa viac ako víťazstvo teší kopec zážitkov, ktoré si z tohto podujatia odnášajú nielen športujúci, ale i tí, ktorí ich povzbudzovali a spoločne prežívali výbornú atmosféru, ktorú všetci vytvorili.

       

      Športové hry žiakov 4.ročníka

      Dňa 22. mája 2019 si štvrtáci zmerali svoje sily v športových hrách, ktoré prebehli v telocvični ZŠ a zapojili sa do nich všetci žiaci 4.ročníka. Vo výbornej športovej atmosfére a za podpory svojich spolužiakov sa súťažilo v 4 športových disciplínach, v ktorých  chlapci a dievčatá podali skvelé výkony. Víťazi boli odmenení medailami. Gratulujeme!

      Beh okolo méty

      chlapci                                                             dievčatá

      Matej Kulla – 4. C                               Mária Janišová – 4. A 

      Miroslav Lašo – 4. B                          Viktória Kubačáková – 4. C

      Marcel Mravec – 4. B                        Júlia Jarošová – 4. A

       

      Hod na cieľ

      chlapci                                                             dievčatá

      Lukáš Krištof – 4. B                            Miriam Michalisková – 4. A

      Jakub Horeličan – 4. C                      Lucia Holenová – 4. A

      Peter Jurík – 4. B                                Zuzana Zbojková – 4. B

       

      Skok do diaľky z miesta

      chlapci                                                             dievčatá

      Vladimír Rovňaník – 4. A                 Mária Janišová – 4. A

      Matej Kulla – 4. C                               Júlia Jarošová – 4. A

      Lukáš Krištof – 4. B                            Alexandra Balážová – 4. A

       

      Hod do koša

      chlapci                                                             dievčatá

      Patrik Miženko – 4. B                        Ivana Malicherová – 4. C

      Samuel Koňár – 4. C                          Laura Kováčiková – 4. A

      Jakub Zbojek – 4. B                            Kristína Mikolášiková – 4. B

       

      Veľkonočný volejbalový turnaj

      Tradíciu volejbalových turnajov v našej škole potvrdil tohtoročný, už pätnásty ročník Veľkonočného volejbalového turnaja, ktorý sa uskutočnil v piatok, 12. apríla. Turnaj sa konal pod záštitou Základnej školy v Turzovke a neziskového fondu Otváraj sa brána. Účastníkmi tohto ročníka boli Zamestnanci ZŠ, kolektív ZRŠ a dve žiacke družstvá, ktoré tvorili zmiešané družstvá ôsmakov a deviatakov. V uvoľnenej atmosfére si svoje pozície zamenili dospelí a žiaci a na chvíľu sa stali rovnocennými súpermi. Vo vyrovnaných zápasoch nedarovali hráči zadarmo ani jednu loptu. V konečných výsledkoch napokon zvíťazila skúsenosť, ale mladosť dala skúsenosti poriadne zabrať. Žiaci si u všetkých dospelých vyslúžili úctu a obdiv. Víťazi si z turnaja odniesli pekné poháre a diplomy. Žiaci si z turnaja odniesli aj krásne koše plné dobrôt venované NF Otváraj sa brána, ktorým sa určite potešili.

      Výsledky turnaja:

      Zamestnanci školy

      ZRŠ

      Žiaci 9. ročníka

      Žiaci 8. ročníka

       

      Výsledky odohratých zápasov:

       

      Zamestnanci školy - Žiaci 9. ročníka  20:25  25:20  15:5 (2:1)

      ZRŠ - Žiaci 8. ročníka  25:12  25:10 (2:0)

      ZRŠ - Žiaci 9. ročníka  25:15  25:11 (2:0)

      Žiaci 9. ročníka -  Žiaci 8. ročníka  25:17  25:16  (2:0)

      Zamestnanci školy - Žiaci 8. ročníka  25 :14  25 :10 (2:0)

      Zamestnanci školy – ZRŠ 25 :15  21:25 16:14 (2:1)

       

      Okresného kolo vo vybíjanej žiačok

       

      O tom, že vybíjaná je veľmi obľúbenou športovou disciplínou svedčí i to, že do obvodových kôl bolo v tomto školskom roku prihlásených rekordných 12 škôl. Naša škola sa v postupovom kole dostala do duelov so základnými školami Komenského v Čadci, Podvysokej, Starej Bystrice, Zborova a Oščadnice. Hralo sa v dvoch skupinách, z ktorých prví dvaja postupovali do krížových duelov. Z nich potom vzišli víťazi, ktorí postúpili do okresného kola. Naše dievčatá predviedli excelentné výkony , suverénne vyhrali všetky zápasy a vybojovali si tak postup do okresného kola. To sa konalo 25.3.2019 v ZŠ Podzávoz. Tu sa stretli so súperkami z Oščadnice, Podzávozu a Čierneho. Vo veľmi vyrovnaných výkonoch sa našim dievčatám podarilo získať krásne 2. miesto. Nestačili na vynikajúce hráčky z Čierneho, ktoré si právom vybojovali postup do regionálneho kola. Druhé miesto sa nám podarilo získať už po druhýkrát. Dievčatám to bolo chvíľu i ľúto, ale onedlho im smútok z prehry prešiel a nahradila ich radosť zo získaných nových priateľstiev, ktoré dievčatá počas tejto súťaže získali. Veď i o tom je šport.

      Výsledky Okresného kola vo vybíjanej žiačok:

      ZŠ Čierne Vyšný koniec

      ZŠ Turzovka

      ZŠ Podzávoz

      ZŠ Oščadnica Ústredie

      Našu školu reprezentovali: Marianka Michalisková, Bianka Lacková, Vaneska Bilová, Deniska Ivanyová, Aďka Rudinská, Anetka Stoláriková, Marcelka Čuboňová, Zuzka Kapusňáková, Lívia Šusteková, Karin Mitašová, Natálka Zajacová, Veronika Hovorková, Barborka Barčáková a Valika Suranová.

       

      Okresného kolo vo volejbale žiačok

       

      Vo štvrtok, 21. marca 2019, sa v telocvični ZŠ Čadca Rázusova konalo Okresné kolo vo volejbale žiačok. V prvom zápase dievčatá podľahli súperkám zo ZŠ Čadca Žarec, z ktorých mali veľký rešpekt. V zápase s víťazkami celej súťaže sa zbavili trémy, ukázali, že v zápase dokážu nechať celé srdce. Do poslednej chvíle odolávali dievčatám zo ZŠ Čadca Rázusova, no víťazná lopta patrila im. Po odohratých zápasoch sa našim dievčatám podarilo získať 3. miesto.

      Celkové poradie:

      ZŠ Čadca Rázusova

      ZŠ Čadca Žarec

      ZŠ Turzovka

      Našu školu reprezentovali: Valika Kupšová, Nikolka Foldýnová, Eliška Machovčáková, Lucka Kobolková, Klárka Gregušová, Alžbetka Martyčáková a Nikolka Michalíková.

       

      Medzitriedny turnaj vo vybíjanej

       

      Dňa 27. 2. 2019 sa v našej škole uskutočnil turnaj vo vybíjanej žiakov štvrtého ročníka. Jednotlivé triedy reprezentovali zmiešané družstvá chlapcov a dievčat s počtom 12 žiakov. Každé družstvo odohralo 2 zápasy (2x 10 min). Žiaci si okrem pekného športového zážitku odniesli i diplom a medaily. Po náročnom 2-hodinovom súťažení mala najväčšiu radosť z víťazstva trieda 4.A. Druhé miesto obsadila trieda 4.C a tretie miesto patrí 4.B triede.

       

      Škola korčuľovania

       

      Neustále sa zovšadiaľ ozýva, že naša mládež je opantaná technickými výdobytkami modernej doby a pohyb je často až na poslednom mieste.

      Jednou z priorít súčasnosti je aktívny životný štýl mladej generácie. Aj preto sa naša základná škola rozhodla ísť v duchu inovácií v tejto oblasti a zrealizovala korčuliarsky kurz pre žiakov 5. ročníka.

      Kurz sa uskutočnil  v dňoch od 18. do 22. februára 2019 v MM Aréne Krásno nad Kysucou..

      Prvé „krôčiky“ na ľade boli veľmi bojazlivé a viacerým chýbala odvaha. Žiaci však veľmi rýchlo napredovali pod vedením skúsených inštruktorov a korčuľovanie si začali naozaj užívať. Vládla neopakovateľná atmosféra nasýtená smiechom, zážitkami a novými priateľstvami. Nechýbali ani červené líčka a iskričky v očiach.

      Spestrením kurzu bola návšteva bývalého slovenského hokejového reprezentanta a súčasného generálneho  manažéra národného tímu Miroslava Šatana, ktorý svojou prítomnosťou deti výrazne motivoval do ďalších dní.

      Posledný deň kurzu bol dňom korčuliarskych súťaží a odmenou za malé víťazstvo boli diplomy a sladká drobnosť.

      Veríme, že sme začali tradíciu korčuľovania na našej škole a podporili tak športového ducha a zdravý životný štýl. Zároveň ďakujeme rodičovskému združeniu za finančný príspevok na dopravu.

       

      Basketbalové turnaje

       

      Druhá polovica školského roku už beží naplno a  žiaci sa pustili nielen do práce v školských laviciach, ale aj sa do ďalšej reprezentácie školy vo vedomostných a športových súťažiach. Február už tradične patrí meraniu síl našich basketbalistov a basketbalistiek.

      Uplynulý týždeň 19.2.2019 si najprv zmerali sily chlapci v obvodovom kole na pôde čadčianskej ZŠ M.R.Štefánika. Tu si turzovský tím v zložení M.Smažák, M.Steiniger, M.Janetka, L.Čuboň, V.Kopyčár, A.Sučík, P.Husár, M.Gernát a J.Hovorka vybojoval postup do okresného kola po jasných víťazstvách nad svojimi rovesníkmi s domácimi žiakmi i žiakmi ZŠ Rázusová. Prvý zápas proti domácemu tímu ZŠ M.R.Štefánika to bolo spočiatku len také „oťukávanie sa“, ale polčas vyznel pre Turzovku v pomere 4:0. V druhom polčase to už bolo smelšie aj zo strany domácich, no Turzovčania si víťazstvo v pomere 9:5  už nedali vziať. V druhom zápase sa postavili proti sebe  dve družstvá z čadčianskych škôl. Po bezbodovom polčase si víťazstvo v pomere 4:2 nakoniec vybojovali chlapci zo Žarca. V treťom  dueli sa Turzovčania postavili na ihrisku proti chlapcom zo ZŠ Čadca Rázusová a už v prvom polčase išli jasne za víťazstvom a postupom do okresného kola. Po výsledku 12:2 sa strany otáčali, no výsledok ostal v prospech Turzovky v pomere 21:5. To znamenalo aj postup do okresného kola, ktoré sa bude konať v Turzovke 26.2.2019, kde naši chlapci na domácej pôde privítajú rovesníkov z Oščadnice a Korne. Budeme im držať palce.

      O deň neskôr ako chlapci, v stredu 20.2.2019, nastúpili na svoje zápasy aj naše dievčatá – tie však už priamo v okresnom kole, kde sa  stretlo 5 tímov – domáca ZŠ Čadca Rázusová, ZŠ Makov, ZŠ Korňa, ZŠ Oščadnica a ZŠ Turzovka. Náš tím v zložení V. Kupšová, A.Martyčáková, I.Matejíková, B.Matejíková, D.Hrtúsová, M.Kubačková, R.Andrašková a V.Olšárová, vstúpil do turnaja víťazstvom proti ZŠ Oščadnica 10:4. V druhom zápase na seba narazili najlepšie tímy turnaja – Makov a Turzovka, polčas bol ešte vyrovnaný, no nakoniec sa prejavila skúsenosť Makova, ktorý vyhral 12:4.  Tretí duel proti Korni naše dievčatá opäť zvládli a súperky porazili 11:6 a v poslednom zápase proti domácim dievčatám zo ZŠ Rázusová si už nenechali utiecť celkové druhé miesto a potvrdili ho jasným výsledkom 16:0. Víťazkami okresného kola sa stali žiačky ZŠ Makov, ktoré turnajom prešli bez prehry, tretia skončila ZŠ Korňa.

      Za prípravu oboch tímov a vedenie basketbalového krúžku patrí poďakovanie pánovi učiteľovi Mgr. Kamilovi Kobolkovi.

       

      Olympijský deň

       

      V utorok 12.02. a vo štvrtok 14.02. 2019 si žiaci prvého a druhého ročníka  zmerali sily v troch športových disciplínach – v behu, v skoku do diaľky a v hode na  cieľ. Súťažili v telocvični ZŠ pod vedením tr. učiteliek.

      Telocvičňa sa zmenila na športovisko, kde sa ozývalo fandenie spolužiakov.

      Všetky aktivity boli vyhodnotené a víťazi boli odmenení  medailou, pexesom a každého zúčastneného žiaka potešilo pero, ktoré venoval neinvestičný fond pre deti Otváraj sa brána.

      Výsledky:

      1.ročník

      CHLAPCI

      Poradie/disciplína                 BEH                         SKOK DO DIAĽKY                  HOD NA CIEĽ

      1.                       Patrik Pavlík                    Lukáš Kubačka                     Vašek Hadraba
      2.                     Martin Veselka                  Adam Fekete                        Michal Murgaš
      3.                     Šimon Kubík                     Šimon Belko                         Martin Veselka

       

      DIEVČATÁ

      Poradie/disciplína              BEH                         SKOK DO DIAĽKY                  HOD NA CIEĽ

      1.                    Mária Bojdová                 Michaela Pupíková                Petra Stoláriková
      2.                    Nina Tomaľová                Nina Tomaľová                      Liliana Krkošková
      3.                    Michaela Pupíková          Liana Michalisková               Sára Staníková

       

      2.ročník

      CHLAPCI

      Poradie/disciplína              BEH                         SKOK DO DIAĽKY                  HOD NA CIEĽ

      1.                    Tobias Korista                    Andrej Majerčík                   Andrej Majerčík
      2.                     Michal Malý                      Tobias Korista                     Patrik Chudej
      3.                     Richard Pápol                    Róbert Horský                    Dominik Korček

       

      DIEVČATÁ

      Poradie/disciplína              BEH                         SKOK DO DIAĽKY                  HOD NA CIEĽ

      1.                    Vanesa Zajacová               Magdaléna Tašárová               Laura Belková
      2.                    Terézia Ďurníková              Vanesa Čupková                     Michela Lašová
      3.                    Soňa Birková                      Terézia Ďurníková                   Sofia Lukáčová

       

       

       

      Mikulášske preteky v športovej gymnastike

       

      V sobotu 15.12.2018 sa i niekoľko dievčat našej základnej školy zúčastnilo Mikulášskych pretekov v športovej gymnastike v českom meste Hulín. Aj napriek skutočnosti, že sú členkami krúžku Gymnastika Kelčov len dva mesiace, dosiahli  za tento krátky čas pod vedením trénera Ing. Luboša Durčanského krásne umiestnenia. Treba dodať, že samotný krúžok funguje na Kysuciach len tri mesiace. Z tohto dôvodu sú umiestnenia všetkých dievčat skvelým výsledkom. Najlepšie umiestnenie dosiahla žiačka 3. ročníka Emka Tomalová, ktorá sa umiestnila na 5. mieste vo 4. triede – kladina a prostné. Krásne gymnastické zostavy a skvelé výsledky však dosiahli i ostatné dievčatá – Alexandra Bugalová – 5. ročník, Laura Kováčiková – 4. ročník, Gabriela Kubačáková – 6. ročník a Ema Kovaliková – 1. ročník. Veľmi nás teší, že rodičia podporujú talent  svojich detí a hľadajú možnosti ich rozvoja aj v individuálnych športoch. Športová gymnastika  je na Kysuciach nová, je mimoriadne náročná na sebadisciplínu a tvrdý tréning. V neposlednom rade aj na ochotu rodičov finančne a časovo venovať sa svojim deťom. Dievčatám prajeme veľa ďalších úspechov a radosti z pohybu.

       

      Mikulášskeho basketbalového turnaja, 2.ročník

       

      Po Európskom týždni športu, ktorým sa naša škola pripojila v septembri k medzinárodnej výzve #BEACTIV – kedykoľvek, kdekoľvek a akokoľvek, si žiaci školy mohli opäť zmerať svoje športové sily a zručnosti. V tomto „Mikulášskom čase“ pripravili učitelia telocviku v spolupráci s vedením školy a neinvestičným fondom Otváraj sa brána 2. ročník basketbalového turnaja. Uskutočnil sa v utorok  4. decembra a stretli sa v ňom najmä žiaci 8. ročníka. Príjemným prekvapením bola aj účasť dievčat, ktoré posilnili takmer každý súťažný tím. Naopak sklamaním bola neúčasť žiakov deviatych ročníkov, ktorí už o „aktivity mimo vyučovania“ akoby stratili záujem. 

      Hrací systém „každý s každým“ zaručil, že nikto z bojov o celkové víťazstvo nevypadol vo vyraďovacích kolách. Všetky zápasy mali veľmi dobrú úroveň a nebola v nich núdza o pekné akcie i množstvo premenených košov. Jeden zápas museli po riadnom hracom čase rozhodovať trestné hody. A práve aj vďaka nim a celkovému počtu 8 bodov sa celkovým víťazom napokon stalo družstvo pomenované „výber 7.-9.r.“ , kde hrali aj dvaja, predsa len o niečo skúsenejší, deviataci. Druhé miesto so ziskom 6 bodov a pekný pohár putoval do rúk žiakov 8.B. Na treťom mieste skončili žiaci 8.C a štvrtá priečka patrí žiakom 8.A.

      Nakoniec však nik neprišiel „skrátka“, veď sa blíži Mikuláš, a ten športujúcim žiakom priniesol balíčky plné všakovakých dobrôt. Poďakovanie patrí všetkým – organizátorom učiteľom Mgr. Malíkovi a Mgr. Kobolkovi, samotným žiakom - hráčom i fondu Otváraj sa brána, ktorý podporil športovanie našich detí trofejami pre víťazov turnaja a Mikulášskymi balíčkami.

       

      Vybíjaná

       

      Žiaci 4. ročníka sa 15.11.2018 zúčastnili okresného kola vo vybíjanej najmladších žiakov a žiačok v Čadci.  Organizátorom turnaja bolo CVČ  Čadca. Naše 12-členné zmiešané družstvo skončilo na nepopulárnom štvrtom mieste.  K získaniu 3. miesta im chýbalo vybiť ešte jedného súperovho hráča. I napriek tomu deti do hry vložili svoje srdiečko a bojovnosť im zostala až do posledných minút turnaja.

       

      Zdokonaľovací plavecký výcvik

       

      Počas mesiaca október sa uskutočnil na základnej škole v Turzovke zdokonaľovací  plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka. Výcviku sa zúčastnilo 48 žiakov z celkového počtu  65, čo značí o zníženom  záujme žiakov o plavecký výcvik oproti minulým rokom.  Žiaci boli rozdelení na dve skupiny. V prvej skupine boli 2 družstvá rozdelení podľa plaveckých zručností. Druhú skupinu tvorili 3 družstvá. Plavecký výcvik prebiehal  denne v 2 hodinových blokoch, ktoré boli zamerané na zdokonaľovanie plaveckých zručností. Počas kurzu žiaci si vyskúšali všetky plavecké spôsoby, potápanie a rôzne obrátky pri plávaní. Počas celé kurzu panovala veľmi dobrá nálada. Žiaci sa odreagovali od bežných školský povinností a zabudli na bežné starosti. Na začiatku boli aj žiaci, ktorí boli  neplavci. Výcvik končil ukážkou plaveckých zručností, ktorým ohromili inštruktorov. Všetci žiaci sa zlepšili a to značí o veľkom úsilí žiakov sa zdokonaľovať. Kurz sa ukončili mohutným pokrikom a niektorí mali aj slzy v očiach, že kurz sa končí. Lebo veľmi radi by si ho predĺžili.

      Veľká vďaka patrí vedeniu školy za uskutočnenie plaveckého výcviku, lebo  bez ich podpory by sa plavecký výcvik nemohol uskutočniť. Len veľmi málo škôl organizuje okrem základného výcviku aj zdokonaľovací. Samozrejme treba poďakovať aj pedagógom za ich trpezlivosť a snahu žiakov naučiť správne plávať a vzbudiť v nich záujem o pravidelné športovanie.

       

      Základný plavecký výcvik

       

      V dňoch 22. – 26. októbra sa uskutočnil základný plavecký výcvik žiakov 4. ročníka. Výcvik prebiehal 5 pracovných dní, denne po 2 hodinách a zúčastnilo sa ho 58 žiakov, ktorí boli rozdelení na 2 skupiny. V každej skupine boli 3 družstvá a žiaci boli do nich zaradení podľa plaveckých zručností. Zoznamovali sa s vodným prostredím, prekonávali svoj strach z vody, postupne si osvojovali splývavú polohu a dýchanie do vody V posledný deň všetky deti predviedli svoje výkony, na ktoré boli patrične hrdé nielen deti, ale aj ich inštruktori Plaveckej školy z Čadce. Záver plaveckého výcviku patril hrám, skákaniu, ponáraniu a šanteniu vo vode.

       

       

      Školské majstrovstvá v šachu

       

      Dňa 24. októbra 2018 sa 10 žiakov našej školy zúčastnilo školských majstrovstiev okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto základných škôl v zrýchlenom šachu na Gymnáziu J.M.Hurbana v Čadci. Na turnaj prišlo celkovo 48 žiakov a žiačok. Systém turnaja: 7 kôl, 10 minút na partiu pre každého hráča.

      Naši žiaci podali výkony, ktoré jasne ukazujú nehasnúci záujem a zápal o túto hru. Najhorúcejším želiezkom v ohni bola naša dlhoročná reprezentantka Eliška Machovčáková, ktorá sa umiestnila v okrese Čadca na krásnom druhom mieste s rovnakým počtom bodov (5.5) ako víťazka týchto školských majstrovstiev v šachu. O víťazstve pri rovnakom počte bodov rozhoduje buchholz, ktorý je prvým dodatkovým kritériom pre stanovenie poradia v šachovom turnaji, ak sa hrá švajčiarskym systémom. Je to súčet výsledných bodov hráčov, proti ktorým hráč hral. Aj napriek tomu je Eliška medzi tromi postupujúcimi žiakmi na Školské majstrovstvá kraja Žilina žiakov a žiačok ZŠ,OGY, študentov a študentiek stredných škôl v zrýchlenom šachu, ktoré sa uskutočnia 15. novembra 2018 v DK v Čadci.

       

      Manínska tiesňava

       

      Dňa 18.10.2018 sa naši žiaci zúčastnili exkurzie, ktorá bola zameraná na geologické osobitosti Slovenska.

      V tesnej blízkosti mesta, v miestnej časti Považská Teplá sa nachádza najužší kaňon na Slovensku – Manínska tiesňava, charakteristická divokými skalnými útvarmi, strmými svahmi, vzácnou flórou a rozmanitou faunou. Vápencová oblasť je od roku 1967 chránená ako národná prírodná rezervácia.

      Žiaci si tak odniesli nové poznatky z geológie a širší prehľad o výskytu vzácnych druhov rastlín a živočíchov v tejto lokalite. Taktiež pre žiakov bola na mieste vyhlásená súťaž o najkrajšiu fotografiu. Výherca sa tak môže tešiť krásnu knižnú odmenu.

       

      Európsky týždeň športu

       

      Európsky týždeň športu, ktorý bol vyhlásený od 23. do 30. septembra pod heslom #BeActive v každodennom živote - kedykoľvek, kdekoľvek a akokoľvek, bol zameraný na podporu športu a telesnej aktivity v celej Európe. Tento týždeň bol určený pre každého, bez ohľadu na vek, postavenie či kondíciu a je podporovaný európskym hnutím, ktoré začalo v roku 2015 a inšpirovalo milióny ľudí v 32 krajinách, aby povzbudilo ku každodennému pohybu všetkých Európanov.

      Naša Základná škola neostala bokom od uvedenej výzvy a zorganizovala pre deti, žiakov školy niekoľko zaujímavých podujatí. Boli to turnaje vo vybíjanej, prehadzovanej a vo volejbale a Atletická liga školy. Všetkých športových aktivít sa zúčastnilo spolu 134 žiakov 5. - 9. roč., ktorí podali celkom pekné výkony. V konečnom dôsledku išlo o to, aby si žiaci pestovali k športu a pohybovým aktivitám vzťah aj mimo vyučovania čo ich účasť a radosť z dosiahnutých výkonov aj potvrdila.

       

      Volejbalový turnaj zmiešaných družstiev žiakov 8. a 9. ročníka – 17. 9. 2018

      CELKOVÉ PORADIE:

      1. miesto 9. C

      2. miesto 8. A

      3. miesto 9. A

       

      Atletická liga školy 2018 – atletický štvorboj – 18. – 19. 9. 2018

      ROČNÍKOVÍ ŠAMPIÓNI

                                              Beh           Hod               Skok            Cezpoľný beh

                                              60 m      kriketkou        do diaľky              500 m

      7. ročník

      Gabriela Kubačáková   9,84 s       16,5 m           332 cm            1min 20s

      Samuel Steiniger          8,75 s          35 m            414 cm           1min 12s

      8. ročník

      Michaela Kubačková   9,09 s          35 m            368 cm           1min 17 s

      Miroslav Gernát           8,50 s          47 m            415 cm           1min 11 s

      9. ročník

      Petra Kaduchová         9,25 s         20 m             329 cm          1min 23 s

      Matej Smažák               9,07 s         50 m             405 cm          1min 09 s

       

       

      ROČNÍKOVÍ VÍŤAZI

      ostatných turnajov

       

      Prehadzovaná zmiešaných družstiev žiakov 7. ročníka – 24. 9. 2018

      1. miesto 7. A

      Vybíjaná zmiešaných družstiev žiakov 6. ročníka – 27. 9. 2018

      1. miesto 6. A

      Vybíjaná zmiešaných družstiev žiakov 5. ročníka – 27. 9. 2018

      1. miesto 5. B

      Všetkým účastníkom vyslovujeme poďakovanie a víťazom blahoželáme. Už teraz sa tešíme na podobné podujatia a veríme, že sa ich zúčastní opäť o niečo väčší počet žiakov, aby sa potvrdil stúpajúci trend záujmu o šport a pohybové aktivity na našej škole.

       

      Prvácka olympiáda

       

      Možnosť zmerať si svoje sily so súpermi z iných tried dostali prváci našej školy v utorok 20.3. 2018. V tento deň sa uskutočnila ročníková športová súťaž s názvom Prvácka olympiáda. Prváci súťažili v štyroch disciplínach – skok do diaľky z miesta, hod na cieľ, hod do diaľky a rýchly beh. Každý chcel dokázať svoju rýchlosť, silu, vytrvalosť a odvahu. „Naozajstné medaily“ boli veľkým lákadlom. Radosť z víťazstva, ale i trošičku sklamania, keď to nevyjde, aj to k športu patrí. Dôležité je súťažiť fair play. Sladká odmena vrátila úsmev na tváre všetkých.

      Výsledky:  

       

      Skok – dievčatá

      1. Sofia Lukáčová 1.B

      2. Soňa Birková 1.A

      3. Valéria Holková 1.A

      Skok – chlapci

      1. Matej Horeličan 1.C

      2. Andrej Majerčík 1.B

      3. Róbert Horský 1.A

       

      Hod na cieľ – dievčatá

      1. Vanesa Zajacová 1.B

      2. Tamara Kubošníková 1.A

      3. Laura Belková 1.C 

      Hod na cieľ – chlapci

      1. Dominik Michalisko 1.C

      2. Jozef Kubuš 1.B

      3. Dominik Korček 1.A 

       

      Beh – dievčatá

      1. Magdaléna Tašárová 1.B

      2. Valéria Holková 1.C

      3. Tamara Kubošníková 1.A 

      Beh – chlapci

      1. Richard Pápol 1.B

      2. Róbert Horský 1.A

      3. Matej Horeličan 1.C

       

      Hod do diaľky – dievčatá

      1. Laura Baryová 1.C

      2. Magdaléna Tašárová 1.B

      3. Vanesa Čupková 1.A

      Hod do diaľky – chlapci

      1. Patrik Chudej 1.C

      2. Lukáš Kontrík 1.B

      3. Dominik Korček 1.A

       

      Mladí basketbalisti ZŠ Turzovka na druhom mieste v okrese.

      Prvý marcový týždeň bol ďalšou športovou skúškou našich basketbalových nádejí. Žiaci ZŠ Turzovka po postupe z obvodového kola, v ktorom sa umiestnili na prvej priečke pred ZŠ Čadca Komenského, ZŠ Makov a ZŠ Oščadnica – Ústredie, už netrpezlivo čakali na termín Okresného kola. To organizátori z CVČ Čadca stanovili na stredu 7.marca 2018 a konalo sa v Čadci na Žarci v telocvični ZŠ M.R.Štefánika.  Predstavili sa tu po tri najúspešnejšie kolektívy chlapcov aj dievčat z obvodových kôl.

      Našim chlapcom žreb pridelil  úvodný zápas celého turnaja a zmerali si v ňom sily s „domácimi“ favoritmi, rovesníkmi zo ZŠ M.R.Štefánika. Zápas bol od začiatku nervózny, na oboch stranách bolo vidieť túžbu po víťazstve i zväzujúcu zodpovednosť, z čoho pramenili mnohé nepresnosti. Polčas bol vyrovnaný a  ZŠ M.R.Štefánika viedla len o jeden kôš resp. o dva body, no po polčase svoj náskok zvýšila a nakoniec zvíťazila pomerne jednoznačne 11:5. Podobný vývoj mal aj druhý zápas – derby medzi dvomi čadčianskymi školami ZŠ M.R.Štefánika a ZŠ Čadca Komenského. Aj tu po vyrovnanom prvom polčase nakoniec zvíťazili „domáci“ 14:6, čím potvrdili rolu favoritov a spečatili svoj postup do regionálneho kola. Posledný zápas turnaja  znamenal súboj o celkové druhé miesto medzi ZŠ Čadca Komenského a ZŠ Turzovka. Oba tímy sa stretli už pred mesiacom na obvodovom kole, kde zvíťazila naša ZŠ Turzovka, takže šlo u druhé vzájomné stretnutie v krátkom čase. Obe družstvá už viac taktizovali, nehrnuli sa bezhlavo do útokov. Prvý polčas vyznel v prospech Čadce v pomere 4:2 podobne ako v obvodovom kole. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, viac sme strieľali na kôš a súper pod týmto tlakom urobil niekoľko osobných chýb, po ktorých nasledovali naše trestné hody a vyrovnanie na 4:4. V hektickom závere sme svoju túžbu po víťazstve pretavili do rozhodujúceho koša a po konečnom výsledku 4:6 žiaci ZŠ Turzovka obsadili v okresnom kole veľmi pekné celkové 2. miesto.

      ZŠ Turzovku reprezentovali žiaci: Janiš Dávid, Sivera Ladislav, Paľuch Michal, Vlček Juraj, Polák Filip, Krišica Tomáš, Ligač Jakub, Janetka Martin, Kopyčár Vladimír, Čuboň Lukáš, Valchař Alex, Badžgoň Jakub, Gernát Miroslav

      Chlapcom ďakujeme za pekný výsledok a reprezentáciu školy, poďakovanie za ich prípravu a manažovanie v súťažiach patrí  aj pánovi učiteľovi Mgr. Kamilovi Kobolkovi.

       

      Športový maratón – volejbal

       

      Volejbal hralo 26 žiakov v 4 družstvách:

      GUCCI GANG

      DREAM TEAM

      GUNÁRI

      NEVIEME

      VOLEJBAL

      GUCCI

      DREAM

      GUNÁRI

      NEVIEME

      BODY

      PORADIE

      GANG

      TEAM

      GUCCI

       

        20 : 15

        15 : 20

        20 : 8

      6

      2.

      GANG

       

        20 :  9

        17 : 20

        20 : 11

       

       

                     3b.

                        0b.

                    3b.

      DREAM

        15 : 20

       

        16 : 20

        20 :  5

      3

      3.

      TEAM

          9 : 20

       

        11 : 20

        20 : 10

       

                     0b.

       

                        0b.

                     3b.

      GUNÁRI

        20 : 15

        20 : 16

       

        20 : 4

      9

      1.

        20 : 17

        20 : 11

       

        20 : 7

                                 

                     3b.

                     3b.

       

                    3b.

      NEVIEME

         8 : 20

         5 : 20

         4 : 20

       

      0

      4.

        11: 20

        10 : 20

         7 : 20

       

                            

                     0b.

                       

                     0b.

                        

                       0b.

       

       

      Športový maratón - vybíjaná

      Jarné prázdniny znamenajú pre žiakov predovšetkým oddych, aby načerpali veľa síl do ďalšej práce. Relaxovať možno rôznym spôsobom, pri počítači, pri čítaní kníh, aktívnym pohybom alebo len „leňošením“. Tí, ktorí radi hrajú loptové hry, sa v stredu 21. 2. 2018 stretli v telocvični, kde sa konal športový maratón. Žiaci 4. – 6. ročníka súťažili vo vybíjanej a starší žiaci vo volejbale. I na našej škole sú zanietení športovci, ktorí ukázali bojovnosť, húževnatosť a lásku k športu.

      Do vybíjanej sa zapojilo 36 žiakov, ktorí utvorili 4 družstvá s názvami:

      BORCI

      KINGS

      ŠKORPIÓNY

      6. B +

      VYBÍJANÁ

      BORCI

      KINGS

      ŠKORPIÓNY

      6. B +

      BODY

      PORADIE

      BORCI

       

        4 : 2   

        3 : 7

        3 : 4

      3

      2.

       

        2 : 4

        5 : 0

        4 : 7

       

        6 : 6       1b.

        8 : 7       2b.

        7 :11     0b.

      KINGS

        2 : 4

       

        2 : 4

        4 : 6

      1

      4.

        4 : 2

       

        4 : 7

        2 : 3

        6 : 6       1b.

       

        6 :11      0b.

        6 : 9       0b.

      ŠKORPIÓNY

        7 : 3

        4 : 2

       

        1 : 5

      2

      3.

        0 : 5

        7 : 4

       

        1 : 4

        7 : 8       0b.

       11 : 6      2b.

       

        2 : 9       0b.

      6. B +

        4 : 3

        6 : 4

        5 : 1

       

      6

      1.

        7 : 4

        3 : 2

        4 : 1

       

       11 : 7      2b.

        9 : 6       2b.

        9 : 2       2b.

       


       

       

      Vyhodnotenie súťaže žiakov ZŠ v streľbe zo VzPu N+ 4x5 rán

                                                   O POHÁR MESTA TURZOVKA   5.ročník

      Centrum voľného času v Turzovke v spolupráci s mestom Turzovka zorganizovali dňa 28.februára 2018 5.ročník  Súťaže v streľbe zo VzPu  žiakov ZŠ O POHÁR MESTA TURZOVKA.

      Súťaže sa zúčastnilo 10  3-členných družstiev a jednotlivci zo ZŠ Zákopčie, zo ZŠ a MŠ Likavka(okres Ružomberok), CVČ Čadca, CVČ Raková a CVČ Turzovka.

      CVČ Turzovka vzorne reprezentovali strelci, ktorí navštevujú strelecký krúžok pod vedením Mgr. Maďariovej Janky v zložení: Peter Šamaj, Adam Hranec, Martin Kubačka, Tomáš Slovaček, Tomáš Kubačka, Lea Střitecká, Samuel Staník a Dávid Tkáčik.

       

      Výsledky:  súťaž družstiev – kategória chlapci

      1. Miesto  CVČ Čadca          472bodov
      2. Miesto  CVČ Turzovka  463 bodov
      3. Miesto  CVČ Likavka      442 bodov

                         CVČ Čadca          442 bodov

      Výsledky jednotlivcov – chlapci

      1. Miesto  Lukáš Korček   CVČ Čadca        169 bodov 
      2. Miesto  Simon Heglasík  CVČ Čadca      165 bodov
      3. Miesto  Peter Šamaj    CVČ Turzovka   157 bodov

      Výsledky:  súťaž družstiev – kategória dievčatá

                  1.Miesto ZŠ Zákopčie   388 bodov

      Výsledky jednotlivcov – dievčatá

                  1.Miesto   Henrieta Maškuricová  ZŠ a MŠ Likavka  140 bodov

                  2. Miesto  Lea Střitecká   CVČ Turzovka   140 bodov

                  3. Miesto  Dominika Gabrišová  CVČ Čadca  136 bodov

      Víťazom gratulujeme, všetkým zúčastneným kolektívom, jednotlivcom, pedagógom
      a vedúcim ďakujeme za účasť v streleckej súťaži  5. Ročník O Pohár mesta Turzovka.

      Ďakujeme pánu primátorovi JUDr. Ľubomírovi Golisovi za poskytnutie vecných odmien a za jeho podporu a nadšenie organizovania takéhoto podujatia, kde sa môžu prezentovať strelci – členovia streleckých krúžkov, ďakujeme vedeniu ZŠ Turzovka Bukovina za poskytnutie priestorov v telocvični ZŠ, ďakujeme rozhodcom: Mgr. Vladimírovi Gajdičiarovi, PaedDr. Petrovi Jurgovi a Jozefovi Čagaľovi za regulárne rozhodovanie. CVČ Turzovka poskytlo medaily, diplomy, pohár pre víťazné družstvo a občerstvenie.

       

      Lyžiarsky kurz  splnil svoj cieľ do bodky

       

      Podobne ako v predchádzajúcich rokoch organizovala naša Základná škola v Turzovke aj v tomto roku základný lyžiarsky kurz pre žiakov siedmeho ročníka. Konal sa v dňoch  25. - 31. januára 2018 v lyžiarskom stredisku  SKI Makov a dá sa povedať, že podmienky aj napriek výkyvom počasia boli optimálne. Lyžiarsky kurz je pre žiakov povinný a aj v tomto roku boli jeho náklady hradené z príspevku Ministerstva školstva, t.j. žiaci neuhrádzali žiaden poplatok. O kurz bol zo strany žiakov veľký záujem – zúčastnilo sa ho 66 z celkového počtu 78 siedmakov. Venovali sa im inštruktori lyžovania z lyžiarskej školy SKI Bernardín, ktorí žiakov najprv rozdelili na 6 družstiev podľa aktuálnych lyžiarskych zručností. Tých spočiatku bolo vskutku málo, veď 45 detí nemalo s lyžovaním žiadnu skúsenosť, no o to mali väčšiu túžbu naučiť sa základnú techniku zjazdového lyžovania a zdolať na prvý pohľad pre nich „neskutočný kopec“ lemovaný kilometrovým vlekom. Výcvikový kurz splnil svoj cieľ do bodky.  Na konci kurzu medzi nimi už neboli žiaci, ktorí boli na  začiatku kurzu nelyžiarmi, čo značí o veľkom úsilí žiakov zdokonaľovať sa. Všetci žiaci na záver kurzu zdolali jednoduchú slalomovú trať, bezpečne došli „do cieľa“  za čo boli odmenení nielen pamätnými listami ale aj sladkou odmenou. Veľká vďaka za organizáciu tohto náročného podujatia patrí vedeniu školy ale aj pedagógom - telocvikárom Mgr. P. Škorníkovi, Mgr. K.Kobolkovi a Mgr. Š. Malíkovi, za ich trpezlivosť, no najmä za ich organizačný servis na svahu aj mimo neho.

       

      Obvodové kolá v basketbale


      Školský rok sa prehupol do svojej druhej polovice. Žiaci si oddýchli na polročných prázdninách a je čas pustiť sa do ďalšej usilovnej práce. Tá prináša žiakom úspechy nielen v školských laviciach ale aj v mimoškolskej činnosti.

      Prvé týždne nového polroku boli pre našu základnú školu v znamení dvoch obvodových kôl v basketbale žiakov a žiačok ZŠ. Najprv to boli dievčatá, ktoré si v utorok 6.2.2018 zmerali sily v basketbale so svojimi rovesníčkami zo ZŠ Čadca Žarec a ZŠ Zborov práve na pôde čadčianskej školy. Prvý zápas medzi Čadcou a Zborovom dopadol lepšie v prospech domácich, ktorý sa po vyrovnanom polčase podarilo domácim dievčatám vyhrať o 4 body. Do druhého zápasu potom nastúpil Zborov proti Turzovke. Aj tu to bolo veľmi vyrovnané a nakoniec sa po remíze 8:8 muselo predlžovať. Predĺženie zvládli lepšie naše žiačky a zdolali Zborov 17:10. Tento súboj ich však stál veľa síl, čo sa ukázalo v treťom dueli. Oddýchnuté domáce dievčatá našim nedali takmer žiadnu šancu, navyše sa Turzovčankám nedarilo ani strelecky, a tak nakoniec domácim podľahli jednoznačným výsledkom 21:2. To znamenalo pre Turzovku síce druhú, no nepostupovú priečku.

      ZŠ Turzovku reprezentovali žiačky: Comorková Lucia, Petreková Tamara, Malíková Nikola Andrašková Radka Banetková Laura, Martyčáková Alžbeta, Kupšová Valika, Horčičáková Adéla, Machovčáková Eliška, Gregušová Klára, Olšárová Valika.

      O poznanie lepšie si viedli o týždeň neskôr 13.2.2018 naši chlapci. Tí si merali sily v telocvični na čadčianskej Kýčerke s rovesníkmi z Makova, Oščadnice a domácej ZŠ Komenského. Vstup do turnaja nám nevyšiel podľa predstáv. V zápase sme aj s trochou smoly podľahli Makovu 6:1. Našich to našťastie neodradilo, rozlosovanie nám umožnilo oddych, čo sme využili na sledovanie zvyšných súperov. V nasledujúcom zápase sa predstavila domáca Čadca proti Oščadnici a potvrdila svoje postupové ambície 3-bodovým víťazstvom. V nasledujúcich zápasoch sa výsledky trochu zamotali. Najprv si Čadca druhým víťazstvom v turnaji, keď zdolala Makov 3:2, zabezpečila postup. Potom sme do bojov zasiahli opäť my a v zápas s Oščadnicou sme si ustrážili víťazstvo 6:3. Následne Makov podľahol aj Oščadnici vysoko 10:2, čo nechávalo v hre o druhé postupové miesto všetky tri zvyšné družstvá. Rozhodnutie padlo v záverečnom dueli, do ktorého sme nastúpili proti domácej Čadci. Polčas sme prehrali 2:3, no v druhej polovici sme zlepšili obranu, v útoku sme boli aktívnejší čo prinieslo pre nás aj trestné hody, no bez skórovania. Víťazný kôš na 4:2 prišiel necelé 2 minúty pred koncom a tento výsledok sme už ubránili, čo znamenalo celkové 1. miesto v turnaji a postup spolu s domácou Čadcou do okresného kola.

       ZŠ Turzovku reprezentovali žiaci: Janiš Dávid, Sivera Ladislav, Paľuch Michal, Vlček Juraj, Nistler Viktor, Krišica Tomáš, Janetka Martin, Kopyčár Vladimír, Čuboň Lukáš, Valchař Alex, Badžgoň Jakub, Gernát Miroslav

      Chlapcom budeme držať palce 7. marca 2018 na okresnom kole a za prípravu oboch tímov a vedenie basketbalového krúžku patrí poďakovanie pánovi učiteľovi Mgr. Kamilovi Kobolkovi.

       

       

      Zober loptu nie drogy

       

      Už tradične počas jarných prázdnin 19.2.2018 zorganizovala ZŠ Turzovka pod záštitou koordinátora prevencie športovú akciu, turnaj vo vybíjanej pre žiakov šiesteho a siedmeho ročníka.

      Deti, ktoré sa športového dňa zúčastnili, ukázali, že majú športového ducha a radi trávia voľný čas pohybovými aktivitami. Napriek tomu, že boli k účasti pozvaní len žiaci šiesteho a siedmeho ročníka, neočakávane prišli aj piataci, čo nás veľmi potešilo. A keďže ich bol dostatočný počet, zahrali si aj oni.

      V zápolení zmiešaných družstiev nešlo napokon ani tak o víťaza turnaja, ako skôr o to, aby si deti zašportovali a spoločne strávili dopoludnie.

      Celkovo sa turnaja zúčastnilo 42 žiakov. Povzbudiť prišli aj niekoľkí mladší súrodenci zúčastnených žiakov. Fond Otváraj sa brána zabezpečil žiakom malé občerstvenie.

      Všetkým účastníkom akcie ďakujeme a tešíme sa na budúci rok.

       

      Vybíjaná

       

      CVČ v Turzovke zorganizovalo v telocvični ZŠ 14.2.2018 turnaj vo vybíjanej pre žiakov 4. ročníkov. Súťažili triedne kolektívy systémom každý s každým. Bojovnosť žiakom nechýbala a ostrieľaní hráči využívali každú príležitosť na vybitie súpera. Body družstvám rýchlo pribúdali a na oboch stranách sa počet hráčov zmenšoval. Po sčítaní bodov boli výsledky nasledovné:

      1.miesto:  4.C

      2.miesto:  4.A

      3.miesto:  4.B

      Každé družstvo bolo odmenené diplomom a hráčom sa na krku zajagala medaila.

       

      Zimné šantenie

      Pani Zima je na sneh trochu skúpa. Keď napadol, najväčšiu radosť mali deti. V školskom klube počas januára šantili na snehu každý deň a využili čerstvú nádielku snehu.

      Najskôr si užili bobovanie, šmýkanie, guľovanie, váľanie v snehu. Pokúšali sa zo snehu aj niečo postaviť, ale no sa im moc nedarili. Ich snahu zachránil iba malý snehuliačik.

       

      Mikulášsky turnaj vo vybíjanej

      Dňa 7.12. 2017 sa v priestoroch telocvične uskutočnil Mikulášsky turnaj vo vybíjanej. Turnaj bol určený pre zmiešané družstvá žiakov a žiačok 5. ročníka a hral sa systémom každý s každým. Všetci účastníci vynaložili všetky svoje sily a um , s cieľom zvíťaziť. Do poslednej minúty nebolo jasné, kto zvíťazí. Zápas 5.A a 5.B skončil remízou, a tak  o víťazovi rozhodli až body získané za počty vybitých žiakov vo všetkých hraných zápasoch.

      Výsledky turnaja:

      1. miesto       5.A
      2. miesto       5.B
      3. miesto       5.C

      Výsledky jednotlivých zápasov:

      5.B : 5.C        9:8

      5.A : 5.C        10:2

      5.B : 5.A        8:8

      Vianočný volejbal má tiež na našej škole tradíciu

      Vianočné volejbalové turnaje sa na našej škole konajú už viac ako desiatku rokov. V tejto tradícii sme pokračovali aj v aktuálnom predvianočnom čase, keď sa  12. decembra stretli zmiešané tímy žiakov 8. a 9. ročníka na vianočnom volejbalovom turnaji.

      Odohralo sa celkovo 8 zápasov a z nich medzi ôsmakmi víťazne vyšli žiaci 8.C a medzi deviatakmi to bola 9.C. Obe triedy sa napokon stretli vo finále, v ktorom až po tajbrejku zvíťazili deviataci a získali tak celkové 1. miesto.  Druhá skončila 8.C, tretia priečka patrí žiakom 9.B a štvrté miesto ostalo pre 8.B.

      Poďakovanie za organizáciu oboch turnajov patrí učiteľom telocviku Mgr. K. Kobolkovi a Mgr. Š. Malíkovi ako aj fondu Otváraj sa brána za ceny, Mikulášske balíčky a občerstvenie.

      Všetci sa už teraz tešíme na ďalšie meranie síl v oboch športových hrách a na podobne príjemne strávené športové chvíle na našej škole.

      Mikulášsky basketbal mal úspech

      Po Európskom týždni športu v októbri, v ktorom sa aj v našej škole konali rôzne športové aktivity a súťaže, si žiaci školy mohli opäť zmerať sily v Mikulášskom basketbalovom turnaji. Uskutočnil sa v utorok  5.12.2017 a stretli sa v ňom žiaci 8. A 9. ročníka.

      Všetky zápasy mali veľmi dobrú úroveň a nebola v nich núdza o pekné akcie i množstvo premenených košov. Postup do finále si vybojovali žiaci 9.A a 8.B a celkovým víťazom sa napokon stali predsa len o niečo skúsenejší deviataci. Na treťom mieste skončili žiaci 9.C a štvrtá priečka patrí žiakom 8.A.

      Nakoniec nik neprišiel „skrátka“, veď bolo Mikuláša, a ten športujúcim žiakom priniesol balíčky plné všakovakých dobrôt. Poďakovanie patrí aj fondu Otváraj sa brána, ktorý podporil športovanie našich detí trofejami pre víťazov turnaja.

      Majstrovstvá okresu v šachu

      Dňa 9. 11. 2017 sa konal ďalší ročník šachového turnaja pod názvom Školské majstrovstvá okresu Čadca základných škôl v zrýchlenom šachu. Zúčastnilo sa ho 59 žiakov a žiačok. Našu školu reprezentovalo 10 žiakov: Dominik Tašár (4.A), Viliam Barčák a Klára Čvapková (5.B), Júlia Pavlišinová (5.A), Šimon Jozek (6.A), Klára Gregušová,  Eliška Machovčáková, Jozef Barčák (8.A), Ladislav Sivera (9.A) a napokon Marcel Dička (9.B).

      Najviac sa už tradične darilo našej stálej reprezentantke Eliške. Opäť sa stala najlepšou žiačkou okresu Čadca a len tesne jej uniklo aj celkové prvenstvo v turnaji! Eliška je už štvornásobnou majsterkou okresu Čadca a tohto roku neprehrala zo siedmich partií ani jednu, zaznamenala päť víťazstiev a dve remízy. Darilo sa aj Šimonovi Jozekovi, ktorý rovnako ako Eliška zvíťazil v piatich zápasoch, no zaznamenal i dve prehry. Skončil tak celkovo na 11. mieste. Víťazstvá Elišky a Šimona prispeli aj k tomu, že sa stali druhým najlepším zmiešaným (chlapec-dievča) družstvom z celého okresu, získali strieborné medaile a diplomy. Viac víťazstiev ako prehier vybojovali aj deviataci Ladislav Sivera a Marcel Dička. Naši mladší reprezentanti zatiaľ zbierajú skúsenosti, nakoľko to bol ich prvý turnaj. Nikto z nich však neodišiel aspoň bez jediného víťazstva. Eliške a Šimonovi gratulujeme, všetkým ostatným ďakujeme za reprezentáciu školy, zvlášť deviatakom Lackovi a Marcelovi, ktorí nás reprezentovali naposledy.

       

      Plavecký výcvik 4.roč.

      Aj v tomto školskom roku sa  od 9.10. do 17.10 2017 zúčastnili žiaci 4. ročníka plaveckého výcviku v Čadci. V úvode plaveckého výcviku boli zaradení do jednotlivých skupín podľa plaveckej zdatnosti.

      V nasledujúcich dňoch sa učili správne  dýchať s cieľom odbúrať strach z vody, bezpečne sa  pohybovať vo vodnom prostredí, splývať  a dôsledne si osvojiť prácu dolných i horných končatín. Chyby žiakov pri plávaní pedagógovia neustále sledovali a snažili sa ich odstrániť. V závere výcviku prišlo zhodnotenie a nechýbala ani sladká odmena pre všetkých odvážnych plavcov.

      Európsky týždeň športu v ŠKD

      V rámci Európskeho týždňa športu 28.9.2017 nezaháľali ani deti v školskom klube. Športovali o dušu. Najmenší si zmerali sily v behu cez prekážky, triafali do cieľa a skákali vo vreci.

      Staršie deti z 3.-4. ročníka súťažili vo vybíjanej a v štafetových súťažiach. Šport a pohyb je našou prioritou, budeme v súťažiach a športových aktivitách naďalej pokračovať.

      Európsky týždeň športu

      Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2017 si pripomenieme jeho tretí ročník. Hlavnou témou kampane ostáva „#BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

      Európsky týždeň športu 2017 sa  konal v 32 krajinách Európy od 23. do 30. septembra 2017. Oficiálne otvorenie Európskeho týždňa športu 2017 sa uskutočnilo 23. septembra v Tartu v Estónsku. Tento týždeň bol určený naozaj pre každého – bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti.

       Školy ponúkajú niektoré z najlepších príležitostí pre deti na pravidelnú fyzickú aktivitu. Včasné vzdelávanie je dobrým východiskovým bodom pre deti, aby začali rozvíjať pozitívne návyky, ktoré môžu prechádzať do dospelosti.

      Naša škola pripravila pre žiakov počas hodín Tv množstvo pohybových a športových aktivít. 26.9. to bolo skákanie cez švihadlo pre žiakov 2.-5. ročníkov, cvičenie s loptou a beh pre radosť pre prvákov.

       Séria športov pokračovala 27.9.2017 vybíjanou (5.-6.roč.) a prehadzovanou (7.roč.). Každý šport trval tri vyučovacie hodiny. V týchto turnajoch sa stretli zmiešané družstvá žiakov. Mladým športovcom nechýbala bojovnosť a  atmosféru umocňovalo povzbudzovanie spolužiakov.

       Zumba je tanečný fitnes program a predstavuje aeróbny tréning. Striedajú sa pomalé a rýchle skladby a všetko prebieha v stoji. Takéto cvičenie si 28.9.2017 vyskúšali žiaci 1. – 4. ročníka v hodinových intervaloch s trénerkou zumby pani Gajdičiarovou. Už samotná hudba evokovala cvičencov k pohybu a na známe skladby sa deťom výborne tancovalo. Precvičili si celé telo bez toho, aby si uvedomovali, že vlastne cvičia. Táto aktivita sa u všetkých stretla s veľmi kladným ohlasom.

      Žiaci 8.-9. ročníkov sa v telocvični stretli 29.9.2017, aby odohrali zápasy v basketbale a volejbale. Bojovali s veľkým zanietením a nie vždy basketbalisti hrali čisto. Nechýbali fauly a situácie, ktoré musel rozhodca riešiť. V oboch turnajoch sa hralo systémom každý s každým.

      V odpoludňajších hodinách posledného dňa Európskeho týždňa športu sa uskutočnilo vyhodnotenie na novom multifunkčnom ihrisku. K športovcom sa prihovorila pani riaditeľka a poďakovala im za krásne výkony. Víťazné družstvá si prebrali z jej rúk poháre a diplomy. Škola pre všetkých žiakov počas tohto týždňa pripravila naozaj bohatý športový a pohybový program. 

      Vybíjaná 1.miesto: 6.B

      Prehadzovaná 1.miesto: 7.A

      Basketbal 1.miesto: 9.C

      Volejbal 1.miesto: 8.C    

      Zdokonaľovací plavecký výcvik 2017

      Na základnej škole v Turzovke sa v dňoch 2. – 6. 10. 2017  uskutočnil zdokonaľovací  plavecký výcvik pre žiakov  6. ročníka . Výcviku sa zúčastnilo 57  žiakov, z celkového počtu 62, čo značí o veľkom záujme žiakov o plavecký výcvik.  Žiaci boli rozdelení  na dve skupiny. V každej skupine boli 3 družstvá podľa plaveckých zručností. Plavecký výcvik prebiehal  denne 2 hodinových blokoch, ktoré boli zamerané na zdokonaľovanie plaveckých zručností. Žiaci sa zdokonaľovali vo vybraných plaveckých spôsoboch a spoznávali nové plavecké spôsoby. Výcvikový kurz splnil svoj cieľ. Medzi nimi boli aj žiaci, ktorí boli na  začiatku kurzu neplavcami, čo značí o veľkom úsilí žiakov sa zdokonaľovať. Niektorí žiaci na konci výcviku  ovládali viaceré plavecké spôsoby. Veľká vďaka patrí vedeniu školy za uskutočnenie plaveckého výcviku, lebo  bez ich podpory by sa plavecký výcvik nemohol uskutočniť,  ale aj pedagógom za ich trpezlivosť.

      Detská tour Petra Sagana v Makove

      Za krásneho slnečného počasia sa 10. septembra konali v Makove  cyklistické preteky Detská tour Petra Sagana. Prihlásilo sa vyše 400 pretekárov, ktorí súťažili v rôznych kategóriách. Aj niektorí žiaci našej školy si prišli v sprievode svojich rodičov zmerať sily so svojimi rovesníkmi. Najlepšie sa umiestnil Sebastián Vraňák, ktorý v kategórii Mini chlapci obsadil 8. miesto. Všetci mohli zažiť príjemnú atmosféru pretekov, vyskúšať si pomerne náročný cyklistický okruh, zasúťažiť si s kvalitnými súpermi zo slovenských a českých cyklistických klubov. Prekvapením pre súťažiacich bola aj účasť profesionálneho cestného cyklistu, majstra Slovenska v hromadných pretekoch Juraja Sagana.

      Športový poldeň

      Deti zo školského klubu veľmi radi športujú, preto sa s novým náradím a loptami presunuli 22.9.2016 do telocvične, aby si tu trochu zvýšili svoju kondíciu. Druháci a tretiaci mali športový poldeň, kde im vychovávateľky pripravili pestrú zábavu. Najskôr všetci absolvovali prekážkovú dráhu zostavenú z tunela, kuželov a podliezania. Ďalšou aktivitou bola vybíjaná, kde hrali v rozlišovacích tričkách proti sebe druháci a tretiaci. Nasledovalo skákanie na loptách. Do finále sa dostali iba tí najlepší, ktorí si zmerali po ročníkoch svoje sily o prvé miesta. Poslednou aktivitou bol futbal. Zúčastnili sa ho zmiešané družstvá chlapcov a dievčat – tí ktorí nesúťažili vo vybíjanej. Kopali za dve slávne družstvá: Real Madrid a FC Barcelona. Dievčatá mali trochu problém s pravidlami, najmä s tým, že neberieme loptu vlastným hráčom, ale súperom. Napokon zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.  Určite si podobné aktivity urobíme častejšie.

       

      Aktivita v telocvični

      Pre nových prváčikov sme pripravili športovo – zábavné odpoludnie „Vitaj medzi nami“, zamerané na adaptáciu a zoznámenie sa.  Na jednotlivých stanovištiach deti plnili úlohy zamerané na rozvoj obratnosti, rýchlosti, rovnováhy a sústredenia.  V rámci tejto aktivity skákali vo vreci, hádzali do kruhu, chodili na chodúľoch, prekonávali prekážkovú dráhu, skákali z miesta do diaľky a na fit lopte preskákali určenú vzdialenosť. Po splnení jednotlivých disciplín deti dostali sladkú odmenu a preukaz mladý športovec.

       

       

      Zdokonaľovací plavecký výcvik 2016

      Na základnej škole v Turzovke sa v dňoch 3. – 7. 10. 2016 uskutočnil zdokonaľovací  plavecký výcvik pre žiakov  6. ročníka . Výcviku sa zúčastnilo 69  žiakov, z celkového počtu 82, čo značí o veľkom záujme žiakov o plavecký výcvik.  Žiaci boli rozdelení  na dve skupiny. V každej skupine boli 4 družstvá podľa plaveckých zručností. Plavecký výcvik prebiehal  denne 2 hodinových blokoch, ktoré boli zamerané na zdokonaľovanie plaveckých zručností. Výcvikový kurz splnil svoj cieľ, lebo z celkového počtu žiakov všetci splnili výkonový štandard. Medzi nimi boli aj žiaci, ktorí boli na  začiatku kurzu neplavcami, čo značí o veľkom úsilí žiakov sa zdokonaľovať. Niektorí žiaci na konci výcviku  ovládali viaceré plavecké spôsoby. Veľká vďaka patrí vedeniu školy za uskutočnenie plaveckého výcviku, lebo  bez ich podpory by sa plavecký výcvik nemohol uskutočniť,  ale aj pedagógom za ich trpezlivosť, lebo sme jedna z mála škôl, ktorá uskutočňuje plavecký výcvik vďaka vlastným pedagógom.

      Základný plavecký výcvik 4. ročníkov

      V dňoch 10. – 18. októbra 2016 sa uskutočnil základný plavecký výcvik žiakov 4. ročníka. Výcvik prebiehal 7 pracovných dní, denne po 2 hodinách a zúčastnilo sa ho 56 žiakov, ktorí boli rozdelení na 2 skupiny. V každej skupine boli 3 družstvá a žiaci boli do nich zaradení podľa plaveckých zručností. Zoznamovali sa s vodným prostredím, prekonávali svoj strach z vody, postupne si osvojovali splývavú polohu a dýchanie do vody. Po pohybových činnostiach na nácvik plaveckej techniky prsia nasledovalo osvojovanie si tohto plaveckého spôsobu s dôrazom na prácu horných a dolných končatín, ich súhry so správnym dýchaním. V posledný deň všetky deti predviedli svoje výkony, na ktoré boli patrične hrdé nielen deti, ale aj ich inštruktori. Záver plaveckého výcviku patril hrám, skákaniu, ponáraniu a šanteniu vo vode. 

      Olympiáda ŠKD

      Šport a pohyb je pre deti prirodzený a nevyhnutný pre ich zdravý vývoj. Z toho dôvodu školský klub pravidelne zaraďuje do svojej činnosti pohybové aktivity a súťaže. Olympiáda sa uskutočnila v telocvični 20.10.2016 a zúčastnilo sa jej 58 detí. Súťažilo sa v troch disciplínach, z toho v dvoch boli vekové kategórie. Deti sa snažili podať čo najlepší výkon, nechýbala im súťaživosť a nasadenie. Víťazi pod olympijskými kruhmi boli odmenení medailami, z ktorých mali veľkú radosť.

      Výsledky:

      Skok do diaľky z miesta

      1. – 2. ročník                                                
      1. Mária Janišová               153 cm               
      2. Christopher Materanka   120 cm              
      3. Vivien Šamajová            114 cm               

      3. – 4. ročník
      1. Adam Polka                  134 cm
      2. Barbora Horčičáková    133 cm
      3. Peter Rejda                    132 cm

      Prekážkový beh
      1. ročník                                                       

      1. Peter Gančár                                             
      2. Adam Husár                                             
      3. Jakub Hrubý                                             

      2. – 3. ročník
      1. Jozef Nekoranec
      2. Alexandra Bugalová
      3. Adam Vyšinský

      Hod loptou na cieľ 1. – 4. ročník
      1. Zuzana Šamajová
      2. Jakub Fujak
      3. Tamara Horská

      COCA – COLA CUP

      Naša škola sa zapojila do 11. ročníka celonárodnej futbalovej súťaže. Z obvodového – kvalifikačného kola s Divinkou postúpili bez boja, pretože súper sa nedostavil. I.kolo sa hralo 25.10.2016 s Vysokou nad Kysucou s víťazstvom 4:2 a postupom do ďalšieho kola. (Góly: Špulica, J.Ligač, M.Steiniger, T.Dodek).                                    

      Šachový turnaj

      V piatok dňa 4. 11. 2016 usporiadala Kysucká šachová škola a Centrum voľného času v Čadci školské regionálne majstrovstvá okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu. Turnaj sa uskutočnil v Kultúrnom dome v Čadci za účasti 55 žiakov. Našu školu reprezentovali Eliška Machovčáková a Jožko Barčák zo 7.A, Ladislav Sivera z 8.A, Marcel Dička z 8.B a napokon najmladší účastník Šimon Jozek z 5.A triedy. Konkurencia bola už tradične silná o čom svedčí aj účasť medailistky majstrovstiev Európskej únie Lucie Ševčíkovej. Členom nášho tímu sa darilo striedavo, najviac víťazstiev si vybojovala naša najúspešnejšia reprezentantka Eliška, ktorá v súťaži dievčat za okres Čadca obsadila celkové prvé miesto a získala zlatú medailu.

      Darilo sa nám aj ako družstvám, najlepším dvojčlenným žiackym zmiešaným družstvom okresu Čadca sa stalo to naše v zostave: Eliška Machovčáková a Jozef Barčák.

      Účastníkom turnaja ďakujeme za reprezentáciu školy, víťazom srdečne gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov na šachovnici.

      Futsal

      Naši žiaci sa 14. 11. 2016 zúčastnili obvodového kola futsalového turnaj starších žiakov,
      v ktorom výrazne dominovali a zvíťazili.                 

      Zároveň postúpili do okresného kola.

      Okresné kolo sa uskutočnilo 16.11.2016, kde  sa streli postupujúci z obvodových kôl. Chlapci svojimi výsledkami prekvapili a postúpili do krajského kola, kde im budeme držať palce, aby dobre reprezentovali našu školu.

      Výsledky obvodné kola:

      ZŠ Čierne – V. koniec   -  ZŠ Turzovka                       0:3

      ZŠ Zákopčie                -  ZŠ Turzovka                         0:6

      ZŠ Raková                  -  ZŠ Turzovka                         1:3

      Výsledky okresného kola:

      ZŠ Turzovka                - ZŠ Oščadnica – Ústredie       2:0

      ZŠ Turzovka                - ZŠ ČA – Rázusova                4:1

                ZŠ Čierne – V. koniec  - ZŠ Turzovka                         0:3

      Krajské kolo školských majstrovstiev  Žilinského kraja žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu

      V stredu, dňa 30. 11. 2016, pokračovali v Dome Kultúry v Čadci šachové majstrovstvá, tentokrát na krajskej úrovni. Našu školu reprezentovala víťazka okresného kola v kategórii dievčat, Eliška Machovčáková zo 7.A triedy. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl s hracím tempom 2 x 15 minút na partiu, bez zapisovania ťahov. Vo veľmi silnej konkurencii 23 hráčok obsadila Eliška 7. až 10. miesto. Hráčky, ktoré obsadili tieto priečky, zvíťazili v štyroch šachových partiách zo siedmich. Eliške ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme.

      Vianočný turnaj vo vybíjanej

      V stredu 14.12.2016 sa stretli v telocvični štvrtáci, aby tu odohrali zápasy v ročníkovej súťaži vo vybíjanej. Hralo sa systémom každý s každým a na jednotlivé zápasy nastúpilo vždy 12 žiakov v jednom zmiešanom družstve. Po nástupe a rozcvičke začal veľký turnaj. Kapitáni prehadzovali svojmu družstvu loptu a všetci sa snažili vybiť čo najviac hráčov súpera, pretože to boli „góly“, ktoré rozhodovali o víťazovi. Nikomu nechýbala bojovnosť a športové nasadenie. Hráči pred súperom utekali, krčili sa, prehýbali a niektorí zvolili i taktiku chytenia lopty, čím ju získali pre svoje družstvo. Víťazom sa stal tím s najmenším počtom vybitých hráčov, čo bola 4.A trieda. Druhú priečku obsadili žiaci 4.B a na treťom mieste skončila 4.C.

      Futsal

      Po víťazstve v okresnom kole sa naši žiaci zúčastnili 15.12.2016 krajského kola vo futsale v Kysuckom Novom Meste. Futsal je šport, ktorý pripomína minifutbal. Hrá sa väčšinou v hale, prípadne v telocvični. Proti sebe hrajú dve družstvá s piatimi hráčmi, z toho jeden je brankár. Zápas pozostáva z dvoch rovnako dlhých polčasov, každý trvá 20 minút.

      Na krajskom kole sa stretli víťazi 6 okresov v Žilinskom kraji: Martin, Turzovka, Dolný Kubín, Lieskové, Kysucké Nové Mesto a Žilina. Konkurencia bola veľmi silná. Našim hráčom sa v niektorých zápasoch nedarilo skórovať a ich výsledky napokon v celkovom hodnotení stačili len na 4.miesto.

      Zimný športový deň

      Zima a plno snehu. To je ten správny čas na zimné športy. V piatok 20.1.2017 v ŠKD využili svahovitý terén areálu školy a usporiadali veľké bobové preteky. Deti z 1. a 2. oddelenia mali preteky v zjazde a deti z 3. a 4. oddelenia si zmerali svoje sily v záprahoch dvojíc na boboch. Konkurencia bola veľká a zvíťazili tí najrýchlejší.

      Zjazd na boboch:

      1.oddelenie                                                    2.oddelenie

      l. Jakub Korduliak                                         1. Karolína Lašová, Jakub Michalic

      2. Peter Gančár                                                  Mária Ďureková, Samuel Opial

      3. Denisa Ivanyiová                                      

       

      Záprahy bobov:

      3.oddelenie                                                    4.oddelenie

      1. Lukáš krištof + Soňa Žilková                    1. Miro Lašo + Jozef Nekoranec

      2. Adam Vyšinský + Jakub Fuják                 2. Nikola Sapietová + Viktória Michalisková

      3. Mária Janišová + Vivien Šamajová           3. Peter Rejda + Tomáš Čuboň

      Základný lyžiarsky kurz

      V dňoch 30.1. – 1.2. a 6.2.2017 sa naši siedmaci v počte 55, zúčastnili základného lyžiarskeho kurzu v Makove. Žiaci boli rozdelení do piatich skupín podľa toho, ako kto vedel lyžovať. Dve skupiny patrili tým, ktorí na lyžiach zatiaľ nestáli, no mali veľkú snahu zvládnuť tento šport. Svahy ožili, vleky pracovali naplno. Nelyžiarov čakal ťažký začiatok. Nielenže museli udržať na lyžiach rovnováhu, ale dokonca sa aj spustiť z mierneho kopčeka, teda skôr roviny. O pády nebola núdza, no každý si to užil a aj zo žiakov týchto dvoch skupín sa napokon stali lyžiari. Ostatní sa zdokonalili a nemali problém zísť aj náročnejší svah. Škola na kurz využila aj štátny príspevok, vďaka ktorému sa mohli všetci zúčastniť. 

      Druhácka olympiáda

      V stredu, 8.2. 2017 sa v telocvični školy stretli žiaci druhých ročníkov,  aby si zmerali svoje sily v Druháckej olympiáde. Súťažilo sa v troch disciplínach: skok z miesta, rýchly beh, hod na cieľ. Medaily boli veľkým lákadlom, preto sa naozaj každý usiloval zo všetkých síl. Vyskytli sa síce i nevydarené štarty, prešľapy či zatúlané loptičky, no búrlivé povzbudzovanie prizerajúcich sa divákov športovcom opäť zodvihlo náladu. Vo finále rozhodovali centimetre. Ako to dopadlo?  Rozžiarené tváre olympijských víťazov hovoria za všetko. Sladký cukrík však potešil  i tých, čo dnes nestáli na stupni víťazov. Tak dovidenia nabudúce, milí športovci.

      Výsledky Druháckej olympiády

      Skok:              Chlapci:                                  Dievčatá:

                              1. V. Rovňaník, 2.A               1. M. Janišová, 2.A

                              2. M. Čvapek, 2.C                  2. A. Balážová, 2.A

                              3. M. Kulla, 2.C                     3. I. Malicherová, 2.C

      Beh:                Chlapci:                                  Dievčatá:

                              1. M. Kulla, 2.C                     1. Y. Stráňavová, 2.C

                              2. M. Lašo, 2.B                      2. I. Malicherová, 2.C

                              3. M. Mravec, 2.A                  3. J. Jarošová, 2.A

      Hod:               Chlapci:                                  Dievčatá:

                              1. P. Murčo, 2.C                     1. L. Zulbeharovičová, 2.A

                              2. P. Jakubec, 2.A                  2. Z. Zbojková,  2.B

                              3. L. Krištof, 2.B                   3. S. Kaduchová, 2.C

      Športové hry

      Dňa 22. marca 2017 si štvrtáci zmerali svoje sily v športových hrách, ktoré prebehli v telocvični ZŠ a zapojili sa do nich všetci štvrtáci. Vo výbornej športovej atmosfére a za podpory svojich spolužiakov sa súťažilo v 4 športových disciplínach, v ktorých  chlapci a dievčatá podali skvelé výkony. Víťazi boli odmenení medailami. Gratulujeme!

      Beh okolo méty

         chlapci                                            dievčatá

      1. Andrej Krišica – 4. A            1.   Valéria Suranová – 4. A  
      2. Samuel Holaza – 4. A                        2.   Veronika Hovorková – 4. A
      3. Jakub Bohdaň – 4. A             3.   Denisa Iványiová – 4. A

       

      Hod na cieľ

         chlapci                                            dievčatá

      1. Tadeáš Kulla – 4. C               1.   Sára Michalisková – 4. A
      2. Juraj Korduliak – 4. A                       2.   Jana Zavičárová – 4. B
      3. Patrik Šmahajčík – 4. A                     3.   Karin Mitašová – 4. B

       

      Skok do diaľky z miesta

         chlapci                                            dievčatá

      1. Samuel Holaza – 4. A                        1.   Veronika Hovorková – 4. A
      2. Andrej Krišica – 4. A            2.   Ema Kopásková – 4. A
      3. Adam Stolárik – 4. B             3.   Adriána Rudinská – 4. B

       

      Hod do koša

         chlapci                                            dievčatá

      1. Samuel Stanik – 4. A             1.   Karolína Lašová – 4. B
      2. Šimon Fojtík – 4. C               2.   Valéria Staníková – 4. A
      3. Adam Stolárik – 4. B             3.   Vanesa Billová – 4. B

       

      Olympijský deň

       

      V stredu 26.04.2017 si žiaci prvého ročníka  zmerali sily v štyroch športových disciplínach – v behu, v skoku do diaľky, v hode a v hode na  cieľ. Súťažili v telocvični ZŠ pod vedením tr. učiteliek Mgr. Jany Barancovej, Mgr. Anny Dorociakovej a Mgr. Heleny Heděncovej.

      Telocvičňa sa zmenila na športovisko, kde sa ozývalo fandenie spolužiakov.

      Všetky aktivity boli vyhodnotené a súťažiaci boli odmenení  medailou.

      Výsledky:

      CHLAPCI

       

      1.

      2.

      3.

      BEH

      Aďko Kontrík

      Romanko Hesko

      Jakubko Korduliak

      SKOK DO DIAĽKY

      Marek Smreček

      Filipko Čanecký

      Adamko Husár

      HOD

      Jojo Trlík

      Paľko Odrobiňák

      Martinko Stoliga

      HOD NA CIEĽ

      Paľko Odrobiňák

      Tomáško Ďurkáč

      Romanko Hesko

       

      DIEVČATÁ

       

      1.

      2.

      3.

      BEH

      Julka Maďariová

      Valentínka Piatková

      Terezka Mohelníková

      SKOK DO DIAĽKY

      Julka Maďariová

      Emka Tomalová

      Terezka Mohelníková

      HOD

      Tamarka Fojtíková

      Anetka Gejdošová

      Kristínka Michalisková

      HOD NA CIEĽ

      Veronika Bohdaňová

      Terezka Mohelníková

      Barborka Oravcová

       

      Tretiacka olympiáda

      V stredu, 17. mája, sa  z tretiakov na chvíľu stali malí olympionici. Na tento deň sa všetci veľmi tešili, ale i svedomito pripravovali. Nielen na hodinách telesnej výchovy, ale aj doma, či v prírode.  S napätím očakávali, kedy budú súťažiť a zmerajú si sily s ostatnými súťažiacimi. Získať víťazstvo nebolo však jednoduché a vytúženú medailu získali len tí najlepší. Tu ich máme:

      Rýchly beh

      Chlapci                                                                   Dievčatá

      1. Paťko  Kupšo  3.A                                  1. Ninka Zahatlanová 3.B
      2. Jojko  Nekoranec  3.C                           2. Julka Hadrabová  3.C
      3. Miško  Baranec  3.B                              3. diskvalifikácia

      Skok do diaľky z miesta

      Chlapci                                                                Dievčatá

      1. Timko Staník 3.A                                   1. Alicka Husárová 3.A
      2. Paťko Kupšo   3.A                                 2. Saška Bugalová 3.A
      3. Dominik Michálek  3.B                        3. Vanesska Pajerová  3.B

      Hod na kôš

      Chlapci                                                                 Dievčatá

      1. Tomáško  Michalisko  3.C                    1. Dominika Oravcová  3.A
      2. Samko Machovčák  3.A                       2. Lenka Hrtúsová  3.C
      3. Samko Demjanovič  3.B                       3. Paulínka Mročková  3.B

      Skákanie na švihadle

      Chlapci                                                                  Dievčatá

      1. Adamko Polka  3.A                               1. Saška Bugalová  3.A
      2. Janko Šporík  3.B                                  2. Nikolka Sapietová  3.B
      3. Vilko Dorociak  3.C                               3. Deniska Brezinová  3.C

      Štafeta družstiev

      1. 3.B
      2. 3.C
      3. 3.A

       Naučiť sa prijať prehru,  dopriať víťazstvo druhému a oceniť jeho kvality, na to je potrebný tiež pozoruhodný výkon. To je disciplína, v ktorej sa musíme ešte dlho trénovať.

      Olympiáda sa skončila, medaily boli rozdané a v našich srdciach ostal príjemný pocit, že máme šikovných a talentovaných žiakov, ktorí sa možno zúčastnia ozajstnej olympiády.

      Turzovka na kolesách

      V sobotu 3.6.2017 zorganizovali Základná škola v Turzovke a neinvestičný fond pre deti „Otváraj sa brána“ pre všetkých priaznivcov pohybu 7. ročník športového podujatia na bicykloch „Turzovka na kolesách“ v areáli športu v Závodí. Popri troch nesúťažných okruhoch okolo Turzovky, čakali cyklistov aj dve súťažné disciplíny: jazda zručnosti a jazda zotrvačnosti.. Víťazi súťažných disciplín dostali diplomy, medaile a vecné ceny.

      Podujatie otvorila a k prítomných sa prihovorila pani riaditeľka školy Terézia Šupolová a primátor mesta Ľubomír Golis, ktorý spolu s organizátorom, pánom učiteľom Branislavom Večeríkom, odštartoval aj okruhy na bicykloch, kde sa zúčastnila skoro stovka športovcov.

       

      Jazda zotrvačnosti

      1.-4.ročník:

      1. Dominik Michálek, 3.B

      2. Aneta Stoláriková, 4.C

      3. Jakub Bohdáň, 4.A

       

      5.-9. ročník:

      1. Peter Cigáň, 9.C

      2. Michal Tomala, 6.A

      3. Stanislav Michalik, 9.B

       

      Jazda zručnosti

      1.-4.ročník:

      1. Adam Korista, 4.C

      2. Tobias Steiniger, 3.B

      3. Tadeáš Kulla, 4.C

       

      5.-9. ročník:

      1. René Stolárik, 7.A

      2. Jaroslav Kuchár, 9.B

      3. Milan Lašo, 6.A

      Odmenení boli aj štyria pretekári z MŠ medailami a vecnými cenami. Súťažných disciplín v oboch kategóriách sa zúčastnilo 62 cyklistov.

      Bukovinská latka

      Žiaci 7. – 9. ročníka sa zúčastnili dňa 7.6.2017 súťaže v skoku do výšky pod názvom Bukovinská latka. Začalo sa skákať na výške 110 cm a najlepší skokani zvládli 133 cm.

      Výsledky:

      Dievčatá:

      1. Simona Šeligová, 8.B (115 cm)

      Chlapci:

      1. Filip Šamaj 7.A (133 cm)

      2. Adrián Čanecký, 7.A (133 cm)

      3. Matej Buchík, 8.B (130 cm)

      Hľadáme nového Mike Powella

      Mladí športovci zo 6.-9. ročníka sa odpoludnia 15.6.2017 stretli pri telocvični na doskočisku, aby si zmerali svoje sily v skoku do diaľky. Po vyskúšaní si skoku už začala súťaž s meraním výkonu každého jednotlivca. Niektorým sa nedarilo nájsť ten správny odrazový bod a bolo i mnoho prešľapov. Dievčatá súťažili v jednej a chlapci v troch vekových kategóriách.

      Výsledky:

      Dievčatá 6.-7.ročník:

      1. Beáta Matejíková, 6.A (374 cm)

      2. Michaela Kubačková, 6.B (361 cm)

      3. Lucia Janešíková, 7.B (351 cm)

      Chlapci 6.ročník:

      1. Martin Ligač, 6.B (396 cm)

      2. Miroslav Gernát, 6.A (379 cm)

      3. Samuel Chudej, 6.B (340 cm)

      Chlapci 7.- 8. ročník:

      1. Jakub Ligač, 8.B (492 cm)

      2. Adrián Čanecký, 7.A (451 cm)

      3. Filip Šamaj, 7.A (437 cm)

      Chlapci 9. ročník:

      1. Milan Šmahajčík, 9.C (446 cm)

  • Kontakty

   • Základná škola Turzovka
   • zsturzovka@gmail.com
   • vecerikova.gabika@centrum.sk
   • +421 918 881 756
   • Bukovina 305 Turzovka 02354
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje