• Kráľ a kráľovná čítaného slova

• "Čitateľ prežije mnoho životov. Človek, ktorý nečíta, prežije len jeden." Deti z 3.A ich vďaka knihám, ktoré prečítali, ,,prežili" celkom dosť. Počas druhého ročníka terajší tretiaci poctivo chodili do mestskej knižnice a požičiavali si knižky, aby sa zapojili do súťaže o titul Kráľa čitateľov. Všetci boli šikovní a snažili sa prečítať co najviac knižiek. Avšak môže byť len jeden kráľ a jedna kráľovná. Titul Kráľa a Kráľovnej čítaného slova získali Jurko Kubica a Kristínka Kozáková. Titul pážaťa, za o niečo menší počet prečítaných kníh, získala Barborka Kubušová a Veronika Hadrabová. Víťazi dostali od mestskej knižnice hodnotné darčeky, ale ani ostatné deti neostali bez odmeny. Deti mali ohromnú radosť, že sa mohli na chvíľku vďaka krásnym kostýmom cítiť ako v rozprávke. Naše návštevy knižnice však týmto nekončia. Práve naopak! Naši tretiaci, už vedia, že knihu, takú papierovú a ,,voňavú" tablety, či iné moderné technológie nenahradia a už teraz sa tešia na ďalšie pútavé príbehy. Mgr. A. Dodeková a čitatelia z 3.A

• VIEME, ČO JE ŠIKANA?

• Prvé novembrové dni patrili netradičnému rovesníckemu workshopu. Pod príznačným názvom VIEME, ČO JE  ŠIKANA?  prezentovali žiaci 8. ročníka dôležité informácie o probléme šikanovania nielen v školskom prostredí.

Starší rovesníci informovali mladších o teoretických východiskách a druhoch šikanovania, dôsledne vysvetlili charakteristiku agresora a obete, tiež  ako sa zachovať v prípade, že ste obeťou alebo svedkom šikanovania a v závere uviedli, kde sa môžu žiaci obrátiť v prípade, ak sa bude šikanovanie týkať práve ich, resp. ak bude v ich blízkosti. Všetky informácie ôsmaci odovzdali  prostredníctvom zaujímavých zážitkových aktivít.

Pevne veríme, že všetko, čo bolo žiakom prezentované v rámci rovesníckeho vzdelávania, bude pre nich nielen prínosom, ale zároveň aj výstrahou, že šikanovanie nemá v našich životoch priestor.

žiaci 8. ročníka, Mgr. Lucia Pastvová a PhDr. Eva Dodeková

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov 3. ročníkov

• Dňa 23.10. 2023 prebiehalo v priestoroch telocvične celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 3. ročníkov.

Cieľom projektu testovania  je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť svoje vrodené predpoklady. Testovaním sprevádzali našich žiakov ich starší spolužiaci, žiaci 8. a 9. ročníka. Po spracovaní výsledkov si budú môcť rodičia pozrieť certifikát na stránke https://www.testovanieziakov.sk/statistiky/vysledky-ziaka, po zadaní EDUIDU žiaka, ktorý dostane žiak cestou triedneho učiteľa.

Mgr. Zuzana Kováčiková

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníkov

• Dňa 25.10. 2023 prebiehalo v priestoroch telocvične celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníkov.

Mgr. Zuzana Kováčiková

• Zdravo a chutne

• Koniec októbra sa už tradične u žiakov 1. stupňa  nesie v znamení Týždňa zdravej výživy. Prostredníctvom rôznych aktivít sme si pripomenuli, že zdravá výživa od útleho veku zohráva pre správny telesný a duševný vývin významnú úlohu. Spoločne sme pripravili kreatívne taniere plné vitamínov, pomaškrtili sme si na sušených jabĺčkach a domácej detskej výžive s piškótami či lahodných nátierkach s celozrnným pečivom. Po veľkej ochutnávke sme zhodnotili, že nám najviac chutí kivi, jablko, mrkva a paprika, no nepohrdneme ani cibuľkou, pórom či citrónom. Tvorili sme básničky a hádanky, maľovali „Ovocníčkov“, vytvárali plagátiky so zdravými  i menej prospešnými potravinami pre náš organizmus. Pevne veríme, že spoločné rozhovory o zdravej strave neupadnú do zabudnutia, ale budeme na ňu pamätať naďalej v každodennom stravovaní.

Adriána Korčeková