• Nedaj sa! Hovor o tom...

• V Spojenej škole Juraja Turza sa snažíme taktiež bojovať proti šikanovaniu. V dnešnej dobe je to ale oveľa ťažšie, a preto sme k nám v rámci prevencie pozvali skupinku odborníkov s projektom „Nedaj sa! Hovor o tom“. Predstavenie bolo zamerané na najčastejšie problémy, ktoré neriešime iba v škole, ale i v spoločnosti. Žiaci sa podieľali na diskusii s autormi projektu a nebáli sa ani predstúpiť pred spolužiakov. Najväčší záujem vzbudzovali scénky na rôzne témy, ako napríklad rasové/menšinové predsudky, sociálna nerovnosť, vysmievanie, fyzické útoky. Pre starších žiakov boli pridané scénky zamerané na témy sexuálne obťažovanie a kyberšikanovanie. Žiaci boli poučení o rizikách a nástrahách spojených s témou šikanovania. Pevne veríme, že certifikát, ktorý sme získali, bude mať svoje opodstatnenie v pozitívnom fungovaní našej školy.

Mgr. Lucia Pastvová

• INZERÁT

• Kúpime útulnú chalúpku v Turzovke a okolí, prípadne vezmeme do prenájmu malý domček v tejto lokalite od septembra 2023, pretože chceme byť nablízku úžasným predškolákom a vidieť ich pokroky v prvej triede. Dnes teda odviedli pri zápise skvelú prácu!

Snehulienka a sedem trpaslíkov

• Krása slova – okresné kolo

• Posledný marcový týždeň opäť  patril Hviezdoslavovmu Kubínu. V Čadci sa totiž uskutočnilo okresné kolo v prednese poézie a prózy i v prehliadke detských recitačných kolektívov a divadiel poézie  pod názvom Krása slova.

Pre našu školu to bol veľmi úspešný týždeň a žiaci si odniesli viaceré ocenenia.

Umiestnenie:

I. kategória:

- poézia:1. miesto Barborka Hadrabová

II. kategória:

-poézia: 1. miesto: Vašek Hadraba

III. kategória:

• poézia: 2. miesto s odporúčaním na postup na krajské kolo: Kristínka Kapusňáková

III. kategória:

- próza: 3. miesto: Magdalénka Frollová

I. kategória:

- detské recitačné kolektívy a divadlá poézie:

1. miesto získal detský recitačný kolektív pod názvom Thurzocrew s inscenáciou Turčín Poničan STORY.

DRK Thurzocrew tvoria: K. Kapusňáková, D. Duchoňová, Z. Cvinčeková, M. Frollová, N. Barancová, R. Hadrabová, A. Gejdošová, N. Gajdičiarová, E.Talová, T. Jaroš, Š. Sidor, A. Jurgová, K. Kaduchová, J. Korduliak, I. Ciesariková, M.Bohdaň.

Úprimne sa tešíme a blahoželáme!

Barborka, Vašek, Kristínka  i DRK Thurzocrew nás budú v máji reprezentovať na krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína v Martine. Prajeme veľa úspechov!

PhDr. Eva Dodeková