ŠKOLSKÝ ROK 2017 - 2018 Slovenský jazyk Matematika, fyzika a chémia Telovýchova a šport Prírodopis Dejepis, geografia Informatika Kultúra Náboženská výchova Cudzie jazyky Spoločenské podujatia Hudobná výchova Výtvarná výchova Občianska náuka Svet práce, technika

Hudobná výchova

Ľudová pieseň zážitkovo

Učiť sa prostredníctvom zažitého je jednou z najschodnejších ciest absorbcie vedomostí, ktorú si mali možnosť vychutnať i žiaci 5. ročníka.

Ľudová slovesnosť, konkrétne ľudová pieseň,  bola témou veľmi netradičnej a interaktívnej hodiny, ktorú si pre našich žiakov 2.3.2018 pripravili žiačky Gymnázia v Turzovke /Valika, Beátka/.Hodina literatúry sa niesla v duchu spevu, ľudových tradícií, hier i nenápadného preverenia vedomostí. Možno aj týmto naoko nepatrným pričinením si naša mladá generácia uchová krásu ľudovej kultúry, jej morálne  hodnoty i duchovné posolstvo.

Súťaž v speve ľudovej piesne

Dňa 28.2.2018 sa v našej škole uskutočnila súťaž v speve ľudovej piesne „Zlatý slávik“. Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách a každý malý spevák sa predstavil s dvoma piesňami. Porota mala ťažkú úlohu, preto sa rozhodla oceniť na každom mieste dvoch spevákov. V každej kategórii bola udelená aj cena poroty.

kategória 1. a 2. ročník:

1. miesto – slávik: Nela Šperková, 2.B

- Júlia Maďariová, 2.B

2. miesto – Ella Talová, 2.A

- Sofia Lukáčová, 1.B

3. miesto –Viktória Staníková, 1.A

- Magdaléna Frollová, 2.A

Cena poroty – Tamara Kubošníková, 1.A

kategória 3. a 4. ročník:

1. miesto – slávik: Radoslava Hrušková, 4.A

- Vanessa Pajerová, 4.B

2. miesto – Lukáš Krištof, 3.B

- Dávid Šutarík, 4.C

3. miesto –Erik Suran, 4.C

- Kristína Bebčáková, 3.C

Cena poroty – Ema Jančíková, 4.A

Zlatý slávik ŠKD

Malí speváci sa dlho pripravovali na tento deň. Museli si nacvičiť pieseň, s ktorou budú súťažiť v „Zlatom slávikovi ŠKD“. V piatok 25.11.2016 sa 47  spevákov snažilo podať čo najlepší výkon. V tomto roku sme vyhodnocovali netradične – po jednotlivých oddeleniach. Takýmto spôsobom bolo viac víťazov ako len v dvoch kategóriách. Všetky deti, ktoré sa nebáli vystúpiť pred obecenstvom, boli odmenené vecnou cenou.

I. oddelenie                                                               II. oddelenie

1.miesto: Jakub Bohdaň                                            1.miesto: Viliam Barčák

2.miesto: Kristína Bebčáková                                    2.miesto: Júlia Maďariová

3.miesto: Ella Talová                                                                Barbora Oravcová