• Vlastiveda

• Studené a daždivé májové dni spôsobovali obavy nielen u triednych učiteliek 1. a 2. ročníkov, ale i u ich žiakov. Blížil sa totiž 21. máj 2019, termín školského výletu do Vychylovky. Našťastie, v deň výletu sme sa prebudili do príjemného rána. Vybavení pevnou nepremokavou obuvou a pláštenkami nasadli prváci a druháci do autobusov. Cesta rýchlo ubehla a Vychylovka nás privítala slnečným počasím. Prehliadku skanzenu sme absolvovali so sprievodkyňou, ktorá deťom priblížila život na kysuckej dedine v minulosti. Azda najviac si však deti užili jazdu historickou úvraťovou železničkou a výstavu vláčikov. Príjemný výlet budú všetkým určite pripomínať aj suveníry, ktoré si na Vychylovke zakúpili.