• Nemecký jazyk

• „Chcel by som, aby deti pri učení ani nezbadali, že sa učia.“ Daniel Hevier
            Nemčina nepatrí k obľúbeným školským predmetom, preto  aj nepatrné zatraktívnenie tohto cudzieho jazyka má  pre žiakov veľký význam. Pokúsili sme sa, aby sa žiaci necítili ako na klasickom vyučovaní, a predsa sa učili. Tematický celok Jedlo a pitie je  na to ako stvorený. Cieľom bola príprava jednoduchého jedla alebo nápoja a komunikačným jazykom bola práve nemčina. Práca žiakov mala dve etapy: domácu prípravu a realizáciu v škole.  Úlohou žiakov bolo rozdeliť sa do skupín podľa vlastného uváženia, zostaviť jednoduchý recept  /samozrejme v nemčine/, nakúpiť suroviny  a finálnou fázou bolo na hodine, zrealizovanej v školskej kuchynke, pripraviť jednoduché jedlo alebo nápoj.  Žiaci sa na túto hodinu veľmi tešili a v závere bolo jasné, že ich očakávania sa aj naplnili.  Odmenou im bola nielen príjemná pracovná a priateľská atmosféra, ale aj záverečná hostina. Degustovali sme  inovovanú praženicu, exotický ovocný šalát, kokosové guľôčky i lievance.
            Žiaci sa učili a ani to nezbadali a hneď niekoľko vecí naraz.
            Tešíme sa na ďalšie zaujímavé hodiny!