• Chémia

• Školské kolo

V piatok, 9.2.2018, sa uskutočnil 54.ročník chemickej olympiády. Každoročne sa jej na našej škole zúčastňujú žiaci 9. ročníka. V tomto školskom roku sa do riešenia zapojilo 8 žiakov, no do školského kola postúpili iba štyria a všetci sa stali úspešnými riešiteľmi.
            1.miesto: Mekiňa Šimon, 9.C
            2.miesto:  Janetková Veronika, 9.C
            3.miesto: Sivera Ladislav,  9.A
            4.miesto: Baraníková Kristína, 9.C

Okresné kolo
            V piatok, 23.3.2018 sa konalo okresné kolo chemickej olympiády v Čadci. Zúčastnili sa ho žiaci 9.ročníka, úspešní riešitelia školského kola CHEO. Okresné kolo sa nieslo v znamení vlastností kyslíka a jeho prípravy, žiaci sa v praktickej časti popasovali s rôznymi typmi chemických reakcií a tvorbou názvov a vzorcov chemických zlúčenín. A výsledky dosiahli vynikajúce. Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola a postup do krajského kola si prvým miestom zabezpečil Šimon Mekiňa.
            1.miesto:  Šimon Mekiňa, 9.C
            5.miesto:  Ladislav Sivera, 9.A