• Aktivity a súťaže

• Matematika, fyzika

Najskôr učenie, potom zábava

Je jasné, že naše deti sú nielen múdre hlavičky, ale majú aj šikovné a zručné ručičky. Dokázali to i žiaci 3. B, a to svojou chuťou venovať opakovane čas riešeniu úloh z predchádzajúcich ročníkov v matematickej pytagoriáde, ktorú vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Treba dodať, že súťažné úlohy sú veľmi náročné a zahŕňajú i úlohy, ktoré žiaci ešte neriešili na hodinách matematiky. Okrem počítania však dokázali svoju trpezlivosť, kreativitu a usilovnosť i pri výrobe vianočných pozdravov, ktoré tvorili využitím kontúr a farieb na textil v spojení s papierom. Vznikli tak prekrásne ručne robené pozvánky na našu vianočnú besiedku.

Hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste a kaštieľ v Radoli

Žiaci štvrtých ročníkov sa zúčastnili 16.10.2018 vlastivedno-prírodovednej exkurzie do hvezdárne  v Kysuckom Novom Meste a kaštieľa v Radoli.

Pútavou formou im bolo prezentované učivo o planétach Slnečnej sústavy. Na vlastné oči videli, akou rýchlosťou sa otáča naša Zem, hľadali slnečné škvrny na Slnku.

Kaštieľ v Radoli patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Expozície sú venované rôznym témam. V najstaršej časti nás očarili exponáty od najstaršieho  obdobia paleolitu až po stredovek. Na poschodí kaštieľa si prezreli  Meštianske bývanie na Kysuciach, Odkaz Cyrilo-metodskej tradície a Svet alchymistu. Žiaci si odniesli nové vedomosti, ktoré aj neskôr využijú v edukačnom procese.

Matematická olympiáda

Okresné kolo matematickej olympiády 5. ročníka sa konalo 24. januára 2018 v Čadci. Celkovo úlohy riešilo 29 žiakov, z nich bolo 13 úspešných riešiteľov. Našu školu reprezentovali dve žiačky 5.A triedy Júlia Pavlišinová a Ema Kopásková. Dievčatám sa darilo, zaradili sa medzi úspešné riešiteľky. Júlia Pavlišinová sa umiestnila na 3. mieste a Ema Kopásková na 8. mieste.

• +421 0414352502

• Október v ŠKD - gaštankov zber sa začal
    • SadOVO – Ovocinárski experti
    • Európsky deň jazykov v našej škole