• Voľby do žiackeho školského parlamentu

• Dňa 29.septembra 2023 sa uskutočnili voľby do žiackeho školského parlamentu. Žiaci si spomedzi kandidátov zvolili týchto zástupcov:

5:ročník: Adam Rovňaník  5.A (21 hlasov)

Barbora  Šporíková  5.B (17 hlasov)

6.ročník: Martin Veselka  6.A (24 hlasov)

Liana Michalisková  6.A (22 hlasov)

7.ročník: Pavol Fojtík  7.A (19 hlasov)

Jozef Kubuš  7.B (18 hlasov)

8.ročník : Michal Kvašňovský  8.C (29 hlasov)

Thomas Oliver Michalisko Baker 8.A (20 hlasov)

9.ročník : Peter Gajdičiar 9.B (23 hlasov)

Samuel Koňár  9.C (22 hlasov)

Volebná komisia pracovala v zložení: Miriam Michalisková (9.A),

Marek Blaskovics (9.A), Patrik Chudej (9.B), Soňa Žilková (9.B),

Miriam Mravcová (9.C), Samuel Polák (9.C)

Prípravu a priebeh školských volieb si pripravil bývalý žiak našej školy Henrik Bakajsa v spolupráci s koordinátorkou.

Ďakujeme. Zvoleným zástupcom prajeme veľa dobrých nápadov.

• Dni voľby povolania

• V pondelok  25.09.2023   prebehli na našej škole v 9. ročníku Dni voľby povolania. Táto akcia bola zameraná na profesijnú orientáciu žiakov končiaceho ročníka.

O možnostiach výberu vhodnej profesie prišli našich deviatakov informovať pracovníčky Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Čadci p. Mgr. Zuzana Knocíková ,Mgr. Liščáková a Mgr. Ľudmila Čuboňová . Po poučnej prednáške žiaci robili test, v ktorom zisťovali , akým smerom sa uberať po skončení ZŠ.

Možnosť konzultovať osobne  výber profesie spolu so svojimi deťmi a poradkyňami mali  aj rodičia. Tí, rodičia  ktorí sa pre rôzne pracovné a osobné povinnosti nemohli zúčastniť konzultácii v škole, majú možnosť telefonickej konzultácie .

Žiaci prednášku a možnosť diskusie s poradkyňami  hodnotili  pozitívne. Páčil sa im spôsob a konzultácia s pracovníčkami, ktorá bola na vysokej profesionálnej ,priateľskej úrovni a pomohla všetkým zúčastnením zorientovať sa v rôznych profesiách a možnostiach ďalšieho štúdia.

Mgr. Monika Janíková (výchovný poradca)

• Výnimočné dopoludnie s Kristínou

• Posledný júnový utorok strávili siedmaci netradične, a to  v spoločnosti našej bývalej žiačky Kristínky Trebulovej. Kristínka je mimoriadne všestranná a talentovaná, píše texty piesní a básne, hrá a spieva vo vlastnej hudobnej skupine, má svoj vlastný youtubový kanál s cvičením... Samozrejme, toto všetko a mnoho iného stíha popri doktorandskom štúdiu a vyučovaní na univerzite v Brne. Dopoludnie s Kristínkou nebolo obyčajné, siedmaci cvičili, spievali, rozprávali sa, počúvali, interpretovali texty...

Veľmi nás teší, že naši bývalí žiaci sa vracajú späť, čo svedčí o tom, že sa do našej školy vracajú radi.

triedni učitelia 7. ročníka

• Recitatio carminum

• Posledný júnový pondelok sa niesol v duchu medzinárodnej súťažnej prehliadky v prednese poézie a prózy RECITATIO CARMINUM, ktorá sa uskutočnila v unikátnych priestoroch kaplnky vo Frýdlante nad Ostravicí. Našu školu veľmi úspešne reprezentovalo 13 žiakov, ktorí si okrem slovných a materiálnych ocenení odniesli i neopakovateľné zážitky a skúsenosti.

Zúčastnení žiaci: Rebeka Kopásková,Natália Balogová, Lucia Ďurechová, Barbora Hadrabová, Václav Hadraba, Sofia Lukáčová, Rebeka Hadrabová, Kristína Kapusňáková, Zuzana Cvinčeková, Magdaléna Frollová, Júlia Maďariová, Mária Ďurechová, Sára Gašparová,Liliána Vaňková.

PhDr. Eva Dodeková