• DOPRAVNÁ VÝCHOVA

• Je veľmi dôležité, aby sa deti vedeli bezpečne pohybovať po cestách ako chodci, či cyklisti. Deti v školskom  klube si hravou formou osvojovali dopravné predpisy a značky. Dopravná výchova pozostávala z dvoch častí. Teoretická – formou prezentácie získavali vedomosti o pravidlách pre chodcov a cyklistov, poznávali značky a boli poučení o nosení reflexných prvkov. V kvízoch si overili svoje vedomosti. V praktickej časti predviedli jazdu zručnosti a dodržiavanie dopravných značiek. Odmenou za absolvovanie kvízov a jazdy zručnosti bol preukaz cyklistu.

• Školský výlet - Vrátna - Chleb

• Dňa 5.júna 2019 sa žiaci piateho ročníka a i 9.A vybrali spoznávať krásy Slovenska do Vrátnej doliny – Chleb. Po celoročnej  snahe a úsilí získať čo  najlepšie známky si prišli oddýchnuť do prírody. Počasie  bolo slnečné, a tak aj z lanovky mali krásny výhľad na krajinu.  Najkrajší však mali priamo z vrchu Chleb , na ktorý sa dostali turistickým chodníkom . Cestou videli množstvo krásne kvitnúcich zvončekov, medvedí cesnak  ,babôčku pŕhľavovú a dokonca aj slepúcha. Niekde nás prekvapila aj malá prikrývka snehu.