• Krása slova - školské kolo

• 29. január 2020 sa niesol v duchu umeleckého slova. V našej škole sa totiž  uskutočnilo školské kolo postupovej súťaže v prednese poézie a prózy Krása slova. Časť súťaže prebiehala priamo v škole a časť sme zrealizovali v unikátnych  priestoroch školskej knižnice, ktoré dýchajú nespočetnými príbehmi ukrytými v knihách.  A práve recitačná súťaž odštartovala novú éru školskej knižnice. Milo nás prekvapil počet detí, ktoré prejavili skutočný záujem o umelecký prednes. O prvé miesto totiž súťažilo takmer 40 žiakov v troch kategóriách. Vypočuli sme si klasické i moderné interpretácie textov, spolu s recitujúcimi sme prežívali bolesť, radosť, zábavu aj  smútok a nechali sme sa unášať neutíchajúcim vírom emócií.

Porota mala náročnú úlohu. Toto je jej konečné rozhodnutie:

I. kategória: próza:     1. miesto: Soňa Birková,

2. miesto: Rebeka Hadrabová,

3. miesto: Mária Ďurechová.

I. kategória: poézia:   1. miesto: Dominik Korček,

2. miesto: Ema Romanová,

3. miesto: Václav Hadraba.

II. kategória: poézia: 1. miesto: Liliana Vaňková,

2. miesto: Viktória Michalisková, Lukáš Krištof

3. miesto: Vanessa Pajerová.

II.kategória: próza      1. miesto: Lenka Tichá,

2. miesto: Dominika Oravcová,

3. miesto: Táňa Šuríková.

III. kategória: poézia: 1. miesto: Kamila Kobolková,

2. miesto: Valéria Staníková,

3. miesto: Adrián Korček.

III. kategória: próza: 1. miesto: Júlia Pavlišinová,

2. miesto: Sabina Stuchliková,

3. miesto: Sofia Ševcova.

Víťazkám blahoželáme a prajeme veľa úspechov vo februárovom obvodnom kole!

Celú fotogalériu nájdete TU.

(PhDr. Eva Dodeková)

• Zimné tvorenie v ŠKD

• Tento rok je zima skúpa na sneh, z čoho sú deti smutné. Vytvárame si zimu z papiera. Nápadov nie je konca kraja. Snehuliaky, vločky, zasnežené domčeky a stromy zdobia triedy a chodby.

Celú fotogalériu si môžete pozrieť TU.

(Bc. Monika Perďochová)

• Čajíková párty v ŠKD

• Bylinky a  rastlinky, ktoré liečia sú všade okolo nás. Treba ich len poznať, vedieť načo nám slúžia a nemusíme chodiť k lekárovi a jesť lieky. Deti v školskom klube sa v príbehu o babičke Aničke dozvedeli akú mala babička záhradu plnú liečivých  byliniek, aká bylinka pomôže chorému brušku, hrdielku aj zlej nálade. Pri popíjaní  chutných, voňavých čajíkov deti plnili aj ďalšie úlohy: vymaľovali obrázky, určovali názvy rastliniek, hľadali informácie v encyklopédii, hrali bylinkové pexeso, poznávali bylinky podľa vône.

Deti ochutnali veľa druhov čajov, no najviac im chutil lipový, ovocný a bazový. Opäť sme prežili pekné a náučné popoludnie.

Celú fotogalériu nájdete TU.

(Mgr. Andrea Dodeková)

• Biblická olympiáda - školské kolo

• 16. január  sa v našej škole niesol v duchu Božieho slova, posolstva,  ktoré nám ponúka Biblia. V tomto školskom roku sa do hlbšieho štúdia  tejto najprekladanejšej a najčítanejšej knihy vo svete prihlásilo  13 žiakov  z ročníkov 5. - 9., ktorí si zmerali sily  a presvedčili sa o tom, že prečítať Bibliu a porozumieť jej odkazu  nie je vôbec jednoduché.

A tu je výsledok:  1.miesto: Ivana Pavlišinová /9.B/

2.miesto:  Matej Kulla /5.C/

3.miesto:  Jakub Gajdičiar /7.B/

Víťazom blahoželáme a želáme veľa úspechov  na  dekanátnom  kole, ktoré sa uskutoční 25.marca 2020.

(Mgr. Monika Janíková)

• Hlasujme za detské ihrisko

• Budeme mať krásne ihrisko? Pomôžte nám hlasovať každý deň od teraz až do 29. februára. Na stránke www.zihadielko.sk stačí vyplniť email, meno a priezvisko, na váš telefón vám príde overovací kód a ste zaregistrovaní.

Ak chcete zdvojnásobiť hlasy pre naše mesto, zakliknite odber denných noviniek do messengera. Okrem hlasovania si môžete zahrať aj hru, ktorá pripíše ďalší hlas. Celý postup registrácie nájdete v priložených obrázkoch. Ďakujeme za každý hlas, ďakujeme za naše aj Vaše deti a veríme, že budeme v prvej desiatke a usmeje sa na nás šťastie aj vďaka Vám.

(Mgr. Gabriela Večeríková)

• Karneval v ŠKD