• ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ
          • Hra je radosť, hrou objavujeme svet.
      • Naše aktivity v ŠKD

• február 2020

Karneval v ŠKD

Fašiangy sú obdobím radosti, veselosti, zábavy a hudby. Aj náš školský klub detí zaliala radosť a smiech deti, ktoré sa pripravovali na fašiangový karneval. Vo štvrtok sa deti premenili na princezné, rytierov, zvieratká, dokonca priletelo i lietadlo a priplávala chobotnica. V telocvični na deti čakalo prekvapenie- divadlo ,,Zo šuflíka“ a klauni Valentína a Vendelína, ktoré zabávali deti počas celého karnevalu. Po prehliadke masiek nasledovali hry, súťaže a tanec. Vyhodnotiť také veľké množstvo nápaditých masiek bolo ťažké, preto každý dostal medailu a sladkú odmenu. Poďakovanie patrí aj rodičom za výrobu masiek a pani vychovávateľkám za organizáciu skvelého podujatia.

Celú fotogalériu si pozriete TU.

• február 2020

Nezabúdame na vtáčiky

Deti v školskom klube nezabudli na prikrmovanie vtáčikov ani počas tejto zimy. S pani vychovávateľkami si porozprávali, ktoré vtáčiky u nás zimujú a chodia k nám do kŕmidiel, oboznámili sa s tým, čo vtáčikom môžeme a čo nesmieme do kŕmidiel dávať, vyrobili si i krásných vtáčikov na nástenky a tiež im pripravili chutné pochúťky zo semienok, ktoré následne zavesili na stromy v areáli školy. Deti priebežne kontrolujú a dopĺňajú prázdne kŕmidlá. Na jar sa nám vtáčiky odmenia za túto pomoc pekným spevom.

• január 2020

Čajíková párty

Bylinky a rastlinky, ktoré liečia sú všade okolo nás. Treba ich len poznať, vedieť načo nám slúžia a nemusíme chodiť k lekárovi a jesť lieky. Deti v školskom klube sa v príbehu o babičke Aničke dozvedeli akú mala babička záhradu plnú liečivých byliniek, aká bylinka pomôže chorému brušku, hrdielku aj zlej nálade. Pri popíjaní chutných, voňavých čajíkov deti plnili aj ďalšie úlohy: vymaľovali obrázky, určovali názvy rastliniek, hľadali informácie v encyklopédii, hrali bylinkové pexeso, poznávali bylinky podľa vône.

Deti ochutnali veľa druhov čajov, no najviac im chutil lipový, ovocný a bazový. Opäť sme prežili pekné a náučné popoludnie.

• január 2020

Zimné tvorenie v ŠKD

Tento rok je zima skúpa na sneh, z čoho sú deti smutné. Vytvárame si zimu z papiera. Nápadov nie je konca kraja. Snehuliaky, vločky, zasnežené domčeky a stromy zdobia triedy a chodby.

• december 2019

Mikuláš a vianočná besiedka v ŠKD

Fotogalériu z akcií nájdete TU.

Farebný týždeň v ŠKD

Deti z ŠKD sa rozlúčili s jeseňou. Každý deň sa niesol v znamení inej farby.

Pondelok – biela farba so zameraním na mliečne výrobky a zdravú výživu.

Utorok – modrá farba venovaná vode ako daru života.

Streda – červená farba  o láske a našich najvzácnejších.

Štvrtok – zelená farba k ochrane prírody a triedení odpadu

Piatok – žltá farba  „Kam nechodí slnko, tam chodí lekár.“

Každý deň si mohli deti ochutnať iný druh ovocia a aby toho nebolo málo mali pripravené rôzne aktivity na upevňovanie  priateľstva nie len k človeku ale aj k prírode a jej darom.

Rekordyáda v ŠKD

Vo štvrtok 21.11.2019 sa deti zo školského klubu zúčastnili športovej rekordyády. Najmladšie deti preukázali svoju šikovnosť, rýchlosť a koordináciu pri plnení štyroch disciplín. Za každú splnenú úlohu dostali pečiatku do svojej kartičky. Za získanie všetkých pečiatok dostali čokoládovú medailu.  Staršie deti si okrem pohybových disciplín preverili aj pamäť a postreh. Za svoju snahu a výkony dostali taktiež sladkú odmenu.

Zo starého nové

V každej domácnosti je dostatok vecí a materiálu, ktorý sa dá opakovane použiť: kotúčiky z toaletného papiera a utierok, sklenené  fľaše, časopisy, textil, vlna, plastové obaly....
              Pri troche fantázie môžu z nepotrebných vecí, ktoré by skončili v koši vzniknúť pekné a užitočné výrobky. Vyrábať z odpadového materiálu je nielen lacné a kreatívne, ale aj prínosné pre životné prostredie. K tomu sme viedli aj deti v školskom klube , keď sme sa naučili čo je to recyklácia. Deti práca zaujala a takéto RECI-VECI sme vytvorili.
              (Školský klub detí)

ŠKD v Mestskom múzeu a Mestskej knižnici

Dňa 23.10.2019 sme s deťmi zo školského klubu navštívili Mestskú knižnicu, kde sa konalo netradičné čítanie. Pani knihovníčky deťom čítali Tekvicové rozprávky a deti počas toho vydlabávali tekvice, ktoré teraz zdobia vchod do knižnice. Deti mali možnosť vidieť, že v knižnici sa okrem požičiavania kníh konajú aj rôzne zaujímavé podujatia. Po dokončení usmievavých tekvičiek si deti pozreli pútavú výstavu starožitných hračiek v Mestskom múzeu Karola Točíka. Výstava deti veľmi zaujala, pretože videli hračky, ktoré boli súčasťou detstva ich starých rodičov a dokonca sa s niektorými z nich mohli aj pohrať.

Týždeň zdravej výživy

16. október – Svetový deň zdravej výživy – nám má pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný, a preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť. Potrebný je najmä dostatok vitamínov, minerálov. Vitamíny sú najúčinnejšie v ovocí a v zelenine. Vedeli ste, že jeden pomaranč stačí na pokrytie dennej dávky vitamínu C?
               Práve preto sme sa v ŠKD v týždni od 21.10. do 25.10. zamerali na podporu zdravého životného štýlu a zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny...Najskôr sme sa s deťmi   rozprávali o vitamínoch v ovocí a zelenine, kreslili si obľúbené ovocie, vyrobili ovocné pexeso, súťažili.
              Je známe heslo ,,Jeme aj očami“ , preto prinesené ovocie a zeleninu deti s p. vychovávateľkami  premenili na chutné smoothie, šaláty, ovocné šťavy, obrázkové  tanieriky  a iné dobroty. Veríme, že deti sme motivovali a na ovocí a zelenine si budú pochutnávať každý deň.

Gaštankov zber sa začal

Deti v ŠKD majú s pani vychovávateľkami pestré popoludnia - robili si šarkany, darčeky pre starých rodičov, gaštankové postavičky, ale aj mnoho iných jesenných výtvorov.

• september 2019

Kreatívna jeseň v ŠKD

Fotoalbum z našej septembrovej činnosti nájdete TU

• ŠKOLA V PRÍRODE