Navigácia

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

Deň narcisov

V piatok 13.4.2018 sa uskutočnil 22. ročník najväčšej verejnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine SR „Deň narcisov“ na celom území Slovenska.

Zapojili sa do nej v rámci dobrovoľníckej činnosti aj turzovskí skauti a žiaci základnej školy. Za dobrovoľný finančný dar dostal každý darca kvietok narcisu, ako poďakovanie za pomoc onkologickým pacientom. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa podarilo skautom a žiakom v uliciach mesta a v základnej škole vyzbierať čiastku 1 502,37 €, čo je o 235,60 € viac ako v minulom roku. Do zbierky sa zapojili aj študenti gymnázia, a tak sme spoločne vyzbierali sumu 2 149,38 €, ktorá bola odoslaná na účet LPR. Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do zbierky na boj proti zákernej chorobe – rakovine.

Deň narcisov

Do galérie Deň narcisov boli pridané fotografie.

Čitateľský viacboj

Marec je už od nepamäti známy ako mesiac knihy. Pri tejto príležitosti si žiaci 2. ročníka zmerali sily v súťaži Čitateľský viacboj. Každý týždeň na nich čakali rôzne úlohy zamerané na čítanie s porozumením. V každej úlohe museli zvládnuť prečítať a porozumieť pripraveným textom bez akejkoľvek pomoci učiteľa. Dokázali nám nielen to, že rozumejú tomu, čo čítajú ale ukázali aj svoju šikovnosť i logické myslenie.

Vyhrať však mohli iba tí najlepší. Musíme však podotknúť, že rozdiely v počte získaných bodov boli len minimálne, čo nás naozaj potešilo.  Umiestnenie:

Čitateľský viacboj

Do galérie Čitateľský viacboj boli pridané fotografie.

Čarovné škrupinky

Pred veľkonočnými sviatkami sa v dňoch 26. – 28.3.2018 uskutočnila v Dome kultúry v Turzovke veľkonočná výstava pod názvom „Čarovné škrupinky“. Vystavovali na nej svoje práce aj deti zo školského klubu, ktoré sa takto mohli pochváliť svojimi nápadmi a tvorivým duchom. Výstavu si prišli pozrieť počas troch dní aj žiaci našej školy. Boli trochu sklamaní tým, že sa v tomto roku zúčastnilo málo vystavovateľov. Chýbali tu medovníčky a drobnosti, ktoré by si mohli zakúpiť. Mohli však obdivovať krásu a zručnosť, s akou boli vyrobené kraslice a veľkonočné vence. Pretože výstava nebola obsiahla, využili tretiaci možnosť navštíviť mestskú knižnicu, ktorá sa nachádza v tej istej budove v rámci Marca - mesiaca knihy.

Čarovné škrupinky

Do galérie Čarovné škrupinky boli pridané fotografie.

Marec - mesiac knihy

Už  viac ako polstoročie si v marci pripomíname dôležitosť existencie kníh.

Knihy sú pre nás nenahraditeľné a po stáročia majú pevné  miesto v našom živote. Neustále však akosi  zabúdame na krásu  slova,  vôňu kníh...

Pri príležitosti Marca – mesiaca kníh sme pre žiakov pripravili množstvo aktivít, ktorých cieľom bolo podnietiť ich vzťah ku knihe i k čítaniu.

Marec - mesiac knihy

Do galérie Marec - mesiac knihy boli pridané fotografie.

Zápis do 1. ročníka

Do galérie Zápis do 1. ročníka boli pridané fotografie.

Pytagoriáda

Dňa 13.3. 2018  zorganizovalo CVČ Čadca okresné kolo  Pytagoriády. Tejto matematickej súťaže sa zúčastnili aj žiaci našej školy, zástupcovia 4. až 7. ročníka.

Úspešnými riešiteľmi sa stali:

4. ročník: 

17. – 19. miesto: Ema Jančíková,  s počtom bodov 15

photo

Štvrtok 19. 4. 2018

Počet návštev: 4572046

Narodeniny a meniny:

Zajtra (Piatok 20.4.2018)

Marcel Boko (7.B)
Marcel Dička (9.B)
Marcel Mravec (3.A)
Marcel Mácha (8.A)

Pozajtra (Sobota 21.4.2018)

Sofia Buchcárová (3.B)
Tobias Korista (1.C)

Popozajtra (Nedeľa 22.4.2018)

Kristína Strížová (8.A)

partner partner partner partner