Navigácia

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

Rozlúčka so ŠKD

Do galérie Rozlúčka so ŠKD boli pridané fotografie.

Školský časopis

Vyšlo 4. číslo školského časopisu Čitanie pod lavicou. Kliknite v ľavom menu na školský šasopis.

Ukončenie školského roka

Do galérie Ukončenie školského roka boli pridané fotografie.

Športové šantenie

Dňa 22.6.2018 sa aj deti zo ŠKD zúčastnili športového podujatia Turzovka na kolesách, ktoré sa konalo v Areáli športu a oddychu v Závodí.

Deti najprv povzbudzovali svojich kamarátov, ktorí súťažili na bicykloch, kolieskových korčuliach a v jazde zručnosti. Počasie prialo, tak sa potom deti vyšantili v areáli na preliezačkách, hojdačkách, šmýkačke, kolotoči...

Úsmevy na tvárach detí svedčia o tom, že sa im podujatie páčilo.

Športové šantenie

Do galérie Športové šantenie boli pridané fotografie.

Zápis detí do ŠKD

V mesiaci jún sa uskutoční zápis detí do školského klubu na školský rok 2018/2019.

Deti, ktoré školský klub navštevujú dostanú zápisný lístok v klube. Vypísaný ho prinesú späť do 22.6.2018.

Pre deti, ktoré školský klub ešte nenavštevovali si rodičia môžu zápisný lístok prevziať u vychovávateliek denne od 11,00 do 17,00 hod. Tešíme sa na vás.

Turzovka na kolesách

Dňa 22.6.2018 sa v športovom areáli v Závodí konal už 8. ročník športového podujatia Turzovka na kolesách. Oproti minulým rokom sa konalo netradične v piatok a z dôvodov rekonštrukcie chodníkov v Závodí a zrušeného cyklochodníka sa tiež nekonali tradičné okruhy „okolo“ mesta. K zaužívaným súťažným disciplínam pre cyklistov, k jazde zručnosti a jazde zotrvačnosti, však pribudla nová disciplína -  jazda rýchlosti pre korčuliarov a kolobežkárov. Podujatie sa napriek týmto zmenám vydarilo, prišla viac ako stovka účastníkov, vrátane tých najmladších, škôlkárov. Každý z mladých účastníkov sa mohol zapojiť do všetkých troch disciplín, v každej mohol vo svojej kategórii za umiestnenie do tretieho miesta získať hodnotné ceny, medaile a diplomy. Každú účastník po prezentácii dostal aj malé občerstvenie.

Turzovka na kolesách

Do galérie Turzovka na kolesách boli pridané fotografie.

Na farme

 

Záver školského roka (25.6.2018) si tretiaci spestrili vychádzkou na farmu v Predmieri. Po príchode  sa dozvedeli, ktoré druhy zvierat sa na farme nachádzajú a ako sa treba o ne starať. Potom sa presunuli do ovčína, kde mali možnosť vidieť dojenie oviec a dostať sa do tesnej blízkosti malých jahniatok. Nakoniec nastal zlatý klinec programu – jazda na valachovi. Každý si mohol vyskúšať, aké to je niesť sa na chrbte koňa. Mnohí mali spočiatku pred koňom veľký rešpekt,  no len čo vyskočili do sedla, na tvárach sa zjavil úsmev. Podaktorí žiaci nezabudli na zvieracích kamarátov a pohostili ich chutnou mrkvou, senom či kalerábom.        

Na farme

Do galérie Na farme boli pridané fotografie.

photo

Piatok 17. 8. 2018

Počet návštev: 4671049


partner partner partner partner